Сьогодні, 18 червня, своє професійне свято відзначають дільничні офіцери поліції України. Дату свята, яке відзначається щорічно з 2004 року, обрано не випадково – вона приурочена до моменту появи в країні першого підрозділу дільничних інспекторів у 1923 році.
2015 року в Україні провели реформу міліцейської системи, що діяла з часів СРСР. І після утворення Національної поліції дільничні міліціонери стали дільничними офіцерами поліції. Тепер вони належать до місцевих управлінь поліції та перебувають на поліцейських станціях, які раніше називалися опорними пунктами міліції.
До обов’язків дільничного поліцейського входить контроль правопорядку на відведеній території. До них звертаються як у разі побутових конфліктів, таких як шумні сусіди або сімейні сварки, а також у разі виявлення незаконної торгівлі наркотиками, крадіжок та інших подібних інцидентів. На плечі дільничних офіцерів поліції лягає завдання забезпечення порядку у довірених ним районах міста, а також контроль за неблагополучними особами та сім’ями. Вони проводять профілактичну роботу з населенням, знають людей, які мешкають у районі. Служба дільничним вимагає високої кваліфікації, самовіддачі та поважного ставлення до людей, які звертаються за допомогою.
Таким чином, можна сміливо сказати, що дільничний – це оплот безпеки довіреної ним території. Це досить важка і часом небезпечна професія, яка потребує чимало терпіння, відповідальності та старанності.
Дільничний офіцер повинен добре орієнтуватися на своїй ділянці, знати весь неблагополучний контингент, ефективно надавати допомогу у затриманні злочинців та розкритті небезпечних злочинів. Особливо складно працювати дільничним у селах, де вони часто є єдиними представниками правоохоронних органів на багато кілометрів та обслуговують кілька досить великих населених пунктів.
І сьогодні дільничні поліцейські традиційно приймають вітання від керівництва та близьких. Так побажаємо їм удачі в такій нелегкій і дуже складній роботі, терпінні, стійкості духу, не дозволяти зламати себе ні людям, ні обставинам і гідно виносити всі випробування життя.
Ви також можете дізнатися: День пікніка, суші та народження дитячого візка: що ще святкують 18 червня.