Завтра, у п’ятницю, 14 червня 2024 року, графіки погодинних відключень світла діятимуть по всій Україні з 18:00 до 22:00 години.
Про це повідомляє компанія «Укренерго».
Водночас, повідомляється, що електропостачання об’єктів критичної інфраструктури, а також підприємств, що імпортують 80% електроенергії для своїх потреб, не обмежується.
Нагадаємо, сьогодні, 13 червня, стабілізаційні відключення світла, за розпорядженням НЕК «Укренерго», діятимуть з 20:00 до 22:00 години.
Також енергетики нагадують, що головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях, які через значні пошкодження не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.
«Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому Диспетчерський центр «Укренерго» змушений вживати заходів щодо обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів»,
– пояснюють у «Укренерго».
Читайте також: Туреччина може надати Одеському регіону плавучі електростанції
Чому дефіцит генерації може зрости
Крім того, сьогодні стало відомо про намір компанії «Енергоатом» найближчим часом вивести в ремонт ще один енергоблок-тисячник, що знову призведе до дефіциту генерації в енергосистемі і, відповідно, більш тривалим відключенням споживачів. Цьому також може сприяти зростання споживання електроенергії у липні через спекотну погоду.
Але, з іншого боку, зазначають у компанії, саме такий графік ремонтів дозволить максимально скоротити тривалість вимушених відключень електроенергії цієї осені.
За словами в.о. голови правління «Енергоатому» Петра Котіна, цього року компанія з випередженням графіка проводить планово-попереджувальні ремонти енергоблоків АЕС.
В останні місяці завершено ремонт трьох енергоблоків потужністю 2420 МВт.
Раніше компанія «Укренерго» закликала не довіряти фейковим повідомленням нібито від імені енергетиків про «жорстокі відключення» у сумнівних Телеграм-каналах, оскільки їх поширюють шахраї, а отримувати достовірну інформацію на офіційних сторінках у соцмережах Міненерго, НЕК «Укренерго», обласних ДТЕК та місцевих органів влади.