Новий рік все ближче і ближче, і вже у багатьох будинках почали встановлювати символ свята – красуню ялинку. Причому багато хто віддає перевагу саме «живому» дереву. Але буває так, що до важливої події ялинка не завжди «дотягує»: починає жовтіти і обсипатися… адже так хочеться, щоб свято тривало якнайдовше! Як продовжити життя ялинці, читайте у нашому матеріалі.
Скільки може простояти ялинка?
Терміни «життя» новорічного дерева залежать передусім від її виду – адже це може бути ялинка, сосна або ялиця. Найдовше – до двох тижнів – простоїть ялиця. Стільки ж, або трохи менше, 12 днів, простоїть сосна. А ось ялина почне осипатися вже на десятий день. А щоб ялинка довго простояла і не обсипалася, важливо правильно «доглядати» її відразу ж після покупки.
Читайте також: Біля Привозу стартував ялинковий базар: ціни на сосни, ялиці та «класичні»
Що робити з ялинкою після покупки
- Цього ніхто практично не робить, але саме це допоможе зберегти ялинку довгий час зеленою – попросіть продавця обрізати стовбур дерева. Або зробіть це самі.
- Якщо ялинку куплено заздалегідь, по можливості, дерево потрібно довше зберігати у прохолодному приміщенні – на балконі, у підвалі, коридорі, не заносити у тепле приміщення.
- Не ставте ялинку у батареї, пошукайте для неї прохолодніше місце.
- Щоб ялинка знову ж таки не нагрівалася, не варто прикрашати її звичайними гірляндами – ліхтариками, краще використовувати світлодіодні.
Вас також може зацікавити: Ялинка на Думській: новорічна фото-історія з 2011 року і до цього дня (фото)
- Ялинка, сосна, ялиця простоїть довше, якщо поставити її в пісок, який потрібно періодично поливати. Замінити пісок можна гравієм або звичайною землею.
Що робити, щоб ялинка не жовтіла
Щоб продовжити життя ялинки, її треба поливати. Найкраще для цього підійде розчин із сіллю та цукром. Як варіант, можна скористатися аспірином, він також уповільнить процес обсипання голок та допоможе довше милуватися символом свята.
Читайте також: Як красиво та оригінально запакувати новорічний подарунок (відео)
Джерело: ТСН