Правила промислового рибальства у басейні Чорного моря, які не переглядалися понад 20 років, оновлено. Про це йдеться у повідомленні Державного агентства меліорації та рибного господарства України.
Новими правилами визначено актуальні райони промислу, способи та терміни вилову водних біоресурсів, типи, розміри, кількість і технічні характеристики суден флоту рибної промисловості та знарядь вилову.
Зокрема, ці правила передбачають таке:
- запроваджено нові екологічно безпечні знаряддя лову рапанів – бім-трали;
- з метою освоєння мігруючих ресурсів восени відновлено промисел пасивними знаряддями лову – гардами, які є найбільш екологічними та не завдають шкоди природним запасам кефалевих риб та не виловлюють мальків інших цінних риб;
- додатково введено кількісний показник для раколовок, а саме зменшена висота крила до 0,5 м і довжини бочки до 1 м, що дозволить забезпечити уловистість даного знаряддя лову і одночасно не дозволить використовувати їх як часткові знаряддя лову;
- з метою збереження флори та фауни прибережної акваторії Чорного моря заборонено використання пошкоджуючих дно знарядь лову в межах території ботанічного заказника загальнодержавного значення «Філофорне поле Зернова» тощо.
Таким чином, після того, як промислове рибальство в Чорному морі буде відновлено і стане безпечним, рибалки повинні рибалити вже за новими правилами.
«Це дозволить наситити наш ринок високоякісною рибною продукцією та сприятиме збільшенню обсягів її споживання на душу населення в Україні. Водночас, забезпечить захист вітчизняного товаровиробника та створить сприятливі умови для ведення рибного бізнесу загалом», – йдеться у повідомленні Держагентства меліорації та рибного господарства.
Читайте також: За що вас можуть оштрафувати на рибалці.