Рибоохоронний патруль нагадує: в Україні діють обмеження щодо вилову риби. А в разі перевищення зазначених лімітів доведеться заплатити чималий штраф.
Скільки риби можна виловити в українських водоймах
За інформацією Державного агентства меліорації та рибного господарства України, рибалка може необмежено ловити атерину, уклейку, карликового сома, ротань-головнюшку, сонячного окуня, тюльку, чебечку амурського, а також рапанів.
Але на всі інші види риб (білий амур, лин, лящ, щука, товстолоба) діє обмеження – до 3 кг або одна штука у випадку якщо на цю особину стоїть подібна межа.
Раків можна виловити не більше 30 штук, молюсків – до 5 кг, креветок – до кілограма.
Водночас заборонено виловлювати ті види риб, які занесені до Червоної книги України (білуга, осетр, севрюга, стерлядь, харіус європейський, дунайський і чорноморський лососі, вирізуб причорноморський, марена, язь, подуст, карась золотий і т.д.).
Варто пам’ятати і про додаткові заборони на аматорське рибальство, які встановлюються місцевими органами влади на час дії воєнного стану.
При цьому нагадаємо, що у зв’язку зі складною ситуацією зі станом морської води після підриву росіянами Каховської ГЕС в Одесі діє заборона на вилов і торгівлю морською рибою та морепродуктами.
Що загрожує порушникам правил риболовлі
За порушення правил рибальства передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування збитків, завданих рибному господарству.
Так, за порушення вилову риби під час сезонного нересту передбачені штрафи:
- за 1 екземпляр незаконно спійманого сома – 5117 грн;
- сазана (карпа) – 3706 грн;
- судака – 3587 грн;
- щуки – 3468 грн;
- окуня – 3162 грн;
- ляща – 1649 грн;
- ліня – 1598 грн;
- карася сріблястого – 1581 грн;
- площі, краснопірки та плоскірки – по 1564 грн.
Також варто зазначити, що через дію комендантської години ходити на нічну риболовлю заборонено.
Нагадаємо, 9 липня в Україні відзначали День рибалки.
Читайте також: