На бульварі Жванецького вже закінчується будівництво новобудови з паркінгом. Втім, роботи ще продовжуються, техніка працює.
Знімати на бульварі Жванецького із зрозумілих причин заборонено, довелося попросити дозволу. Пояснюю, що мене цікавить будинок, що будується. До речі, він уже змінив загальну картинку бульвару.
Нагадаємо, будівництво нового житлового будинку на бульварі Жванецького почалося практично одразу після того, як бульвар було відремонтовано. Будівництво почалося на тому місці, де колись стояли корпуси Ювелірного заводу.
Площа забудови – 2145,0 кв. Площа паркінгу – 4285,53 кв. Замовник – ТОВ «Гагарін-сервіс».
Від колишньої одеської Ювелірки залишився так званий історичний Архієрейський будинок. Його «обличчя» виходить на вулицю Софіївську. Добре видно будівлю і з вулиці Кінної. У травні 2021 року і тут відбулися зміни: замість «Ювелірний завод» з’явилася вивіска «Відділ продажу «Будинок Потоцького».
З вулиці Кiнної також добре видно, як «нависли» над ним верхні поверхи новобудови на бульварі Жванецького. Тож змінилася ще одна «картинка»…
Втім, сама історична будівля живе, що вже добре… Нагадаємо, вважається, що рік її «народження» – 1803-й. Втім, називається й інша дата – 1811-й. Саме з цією будівлею пов’язують установку в 1811 році першої в Одесі новорічної (точніше, різдвяної) ялинки.
Будинок багато разів переходив від власника до власника, і, звичайно, перебудовувався вже іншими архітекторами. Будинок перебудовувався для дивізійного начальника, для єпархії, для житла архієпископа, для архієрейського подвір’я.
У радянську епоху тут розташовувалися: дитяча обласна екскурсійна станція, з 1982 року – ювелірний завод Союзювелірпрому, пізніше – АТС, ЗАТ «Аурум».
Читайте також: Что строится в Одессе на бульваре Жванецкого и где искать паспорт объекта?
Фото автора