Новини Одеси та Одеської області

Цього дня Дюк де Рішельє почав керувати Одесою

Цього дня Дюк де Рішельє почав керувати Одесою

В Одесі француз Арман Еммануель дю Плессі дюк де Рішельє відомий як Дюк. Це улюблений історичний персонаж одеситів. І не просто. Чому? Читайте у замітці “Одеського Життя”.

Аристократ у бігах

Народився Дюк де Рішельє у Франції 1766 року. До речі, одеський ришельє був родичем знаменитого кардинала Рішельє, якого описав у “Трьох мушкетерах” Олександр Дюма. А саме – був його онучним племінником.

Наш Дюк де Рішельє зробив на батьківщині хорошу кар’єру – був камергером короля. Але коли там відбулася Велика французька революція, був змушений емігрувати до Австрії, потім у Росію.

Тут аристократ прижився, командував військовими підрозділами, а 27 січня 1803 його призначили одеським градоначальником.

Батько-засновник Одеси

Дюка де Рішельє називають одним із батьків-засновників Одеси. І він, мабуть, найбільше заслужив на це право.

Дюк у 1804 році добився зменшення податків, яке імперська влада накладала на місто. Ще зумів довести доцільність вільного транзиту для всіх товарів, що привозяться морем до Одеси і навіть прямують до Європи. За нього місто стало великим торговим портом.

1804 року Рішельє домігся права відкрити в Одесі гімназію та комерційне училище, кілька приватних пансіонів. При ньому було засновано шляхетний інститут, що послужив основою для відкриття в 1817 Рішельевського ліцею.

На його замовлення відомий архітектор Тома де Томон створює проект будівлі театру, будівництво якого завершилося 1809 року.

Одеса прожила під керуванням Дюка з 1803 по 1814 роки. А потім повернувся на батьківщину, коли це дозволила політична ситуація. І став не більше, не менше, а прем’єр-міністром.

У 1828 році на Приморському бульварі в Одесі з’явився пам’ятник, який одесити встановили на честь свого улюбленого управителя, завдяки якому він прославився на віки.

 data-lazy-srcset=

Рекордне зростання

За 10 років правління Рішельє місто починає розвиватися небаченими на той час темпами. Доходи Одеси збільшилися у 25 разів, митні надходження зросли у 90 разів. Населення міста стало вчетверо більше.

Сюди їхали поселенці різних народностей та віросповідань. Адже іноземцям Рішельє надав можливість вести бізнес на пільгових умовах.

Тому в місті з’явилося безліч італійців, греків, персів, німців, англійців, іспанців, єгиптян та інших, які надали місту його неповторної багатонаціональної атмосфери.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції