Розташовувалося училище на розі Торгової та Єлисаветинської вулиць, де зараз знаходиться Рішельєвський ліцей. Через 10 років училище було перетворено на семикласне комерційне училище та стало другим подібним навчальним закладом в Одесі.
Програма навчання в училищі Файга
В училищі викладали найкращі педагоги: малювання – художники Геннадій Ладиженський та Кіріак Костанді, геометрію та математику – відомий інженер Георгій Де-Метц, який склав першу в Україні методику викладання фізики у школах, а хімію та товарознавство – Володимир Гернет, перший завідувач виноробної станції.
Освітня програма включала як весь курс реальних училищ, а й кілька спеціальних предметів. Випускники отримували всі права, які надавали державні гімназії, зокрема право вступу до вищих навчальних закладів. Крім того, в училищі були драматичний гурток, хор, симфонічний оркестр та оркестр щипкових інструментів.
Особливості прийому до училища євреїв
Коштувало навчання дуже недешево – 260 чи 270 рублів на рік. Зате в училищі приймали всіх, включаючи і тих, кого виключили з «вовчим квитком» з інших навчальних закладів. Євреїв у Файга приймали без обмежень, але з однією умовою: батьки-юдеї мали оплачувати навчання двох хлопчиків із православних сімей.
У 1900 році на Всесвітній художньо-промисловій та землеробській виставці в Парижі, де були представлені навчальні заклади з 50 країн, комерційне училище Файга було нагороджено бронзовою медаллю. Її автором став відомий французький медальєр Жюль Шаплен.
Після революції училище було перетворено на 8-класну чоловічу гімназію.
Джерела: odesskiy.com, grad.ua, фото з ресурсу «Стара Одеса у фото»
Читайте також: