Новини Одеси та Одеської області

Дунай сильно обмілів і це створило великі проблеми для України

Дунай сильно обмілів і це створило великі проблеми для України

На Середньому Дунаї через зниження рівня води тимчасово закрито навігацію, що призводить до труднощів у перевезеннях агропродукції через річкові порти Одеської області. Президент України оголосив про новий зерновий коридор через Молдову.

“Українське Дунайське пароплавство” оголосило про закриття навігації на Середньому Дунаї через зниження рівня води: каравани барж рухаються з мінімальним завантаженням – 1 тис. тонн замість 1,5 тис. тонн на баржу. І рівень води продовжує знижуватись.

Про це повідомили в УДП.

Через дуже низький рівень води в річці УДП змушений закрити навігацію на Середньому Дунаї. Ситуація на Нижньому Дунаї значно краща, але перевезення з українських портів до Констанци ускладнює низку інших чинників.

По-перше, несприятливі погодні умови у Констанці. Періодичний сильний вітер змушує припиняти портові операції. УДП втратило п’ять днів у вересні та вже кілька днів у жовтні.

По-друге, зупинка порту призводить до накопичення величезної кількості річкових суден у каналі Черновода та пробок.

По-третє, витрачається час – по три-чотири доби – у чергах на вхідну та вихідну ревізію у Галаці.

“Незважаючи на всі труднощі, УДП працює та виконує свої зобов’язання перед замовниками. Наразі до Констанци завантаження ріпаком судна дедвейтом 42 тис. тонн. На заваді судно дедвейтом понад 30 тисяч тонн для сої”, – йдеться у повідомленні.

У вересні річковим флотом УДП було перевезено 190 тис. тонн вантажів.

Новий зерновий коридор через Молдову

Україна шукає нових маршрутів для експорту агропродукції. Наразі існує три способи вивезення українського зерна:

  • Морським торговим коридором через порти Великої Одеси.
  • Сухопутний шлях через територію східноєвропейських сусідів України.
  • Через Ізмаїл та Рені, українські порти на Дунаї. Звідти сільгосппродукцію доставляють до чорноморських портів Румунії, а потім відправляють далі морським шляхом.

Учора президент Володимир Зеленський оголосив про запуск нового “зернового коридору” щодо експорту українського зерна через Молдову до Румунії.

«У трикутнику Україна-Румунія-Молдова ми здатні створити дуже потужну основу для розвитку не лише наших країн та народів, а й усієї Європи. Насамперед, це економічний розвиток. Ми вже досягли хороших результатів у розвитку логістики у цьому трикутнику, вже незабаром запрацює зерновий коридор з України через Молдову до Румунії», – повідомив на прес-конференції під час свого візиту до Румунії 10 жовтня.

Він також наголосив, що співпраця між Україною, Румунією та Молдовою відкриває широкі перспективи розвитку бізнесу, інфраструктури та створення нових робочих місць, при цьому всі три держави зміцнюють свою позицію. Зокрема, Україна та Румунія, діючи разом, вже відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки, зокрема у харчовій галузі.

«Ми маємо зробити все можливе, щоб Росії не вдалося перетворити якусь частину Чорного моря та Дунайського регіону на мертву зону для нормального судноплавства. Ключова річ при цьому – ППО. Ми ведемо роботу з різними партнерами, щоб посилити наше ППО і загалом у країні, та в Одеському регіоні», – розповів глава держави.

Нагадаємо, після виходу із зернової угоди Росія розпочала регулярні обстріли українських портів та інфраструктури, що використовується для транспортування зерна. Найчастіше під удар потрапляє Одеса, проте порти на Дунаї також зазнають обстрілів.

 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: