Новини Одеси та Одеської області

В Одесі спробували перейменувати дві основні вулиці селища Котовського

В Одесі спробували перейменувати дві основні вулиці селища Котовського

22 травня 2023 року історико-топонімічна комісія розглядала питання перейменування двох центральних вулиць селища Котовського: проспекту Добровольського та вулиці Бочарова.

Члени комісії, покликаної на експертному рівні визначати найбільш відповідні варіанти нових назв для одеських топонімів, дійшли висновку, що проспет Добровольського перейменовувати не варто.

А ось вулиця Бочарова змінить назву, але пізніше. Тому що запропонований варіант – перейменувати її на Йокогамську, не був членами комісії схвалений.

Нагадаємо, що в Одесі активно йдуть процеси докомунізації та деколонізації. Місто позбавляється пам’ятників і топонімів, пов’язаних з радянсько -більшовицьким режимом, а також з періодом Російської імперії. Це необхідно для історичної правди та зменшення впливу сучасної фашистської ідеології, яку пропагує сучасна російська федерація. У тому числі, виправдовує своє вторгнення на територію України.

Проспект Добровольського в Одеса названо на честь першого та єдиного одеського космонавта Георгія Добровольського (1928-1971). Він загинув 1971 року, під час спуску космічного апарату на Землю.

Вулиця Бочарова названа ім’ям Леоніда Бочарова (1909-1964). Він був начальником політвідділу Приморської армії під час оборони Одеси у 1941 році. Керував партійно-політичною роботою радянських військових частин та з’єднань при обороні Одеси та Севастополя.

Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що в Одесі перейменували Олександрівський проспект і десяток вулиць.

Перед цим назви змінили два із чотирьох одеських районів.

Читайте також:

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: