Новини Одеси та Одеської області

В Одесі перейменували два райони: думку мешканців міста до уваги на прийняли

В Одесі перейменували два райони: думку мешканців міста до уваги на прийняли

3 травня в Одесі Суворівський район перейменували на Пересипський, а Малинівський на Хаджибеївський. При цьому результати опитування одеситів проігнорували.

Депутати міської ради перейменували два одеські райони під час сесії 3 травня 2023 року.

На карті Одеси тепер з’являться Пересипський (замість Суворовського) та Хаджибеївський (замість Малиновського) райони.

Перед цим мерія провела серед одеситів онлайн-голосування щодо перейменування районів. У ньому жителі міста виступили проти перейменування Суворовського району на Пересипський, але погодилися з перейменуванням Малиновського на Хаджибеївський.

Втім, думку жителів міста при ухваленні рішення депутати не врахували, і перейменування відбулося.

результати голосування за перейменування районів

Заступник міського голови Одеси Олег Бриндак на це заявив, що голосування серед одеситів було консультативним, і депутати мають право не враховувати його рішення та мають виконувати українське законодавство, яке передбачає перейменування.

Бриндак також звинуватив тих, хто не підтримав варіанта з “Пересипським” районом у маніпуляціях.

“Всі бачили останні години ці обходи по будинках. Коли з’являлися з одного будинку по 20-30 квартир голосуючих”, – заявив він.

Перед цим до міськради було подано проект перейменування Суворівського району на Миколаївський від фракції “Європейської солідарності”. У поясненні до нього було сказано, що назву “Миколаївський район” запропонували на честь міста Миколаєва, яке після повномасштабного вторгнення російської федерації 24 лютого 2022 року стало форпостом, який не дозволив захопити південь України, зокрема й місто Одесу.

Депутат від фракції “Слуга народу” Олександра Ковальчук, коментуючи прийняте рішення, сказала, що мерія провалила комунікацію з одеситами щодо перейменування району. На її думку, альтернативні варіанти варто було розглянути, причому особисто вона вважає, що перейменування Суворовського району на Пересипський буде вдалим.

“На мій погляд, комісія запропонувала непоганий варіант з Пересипським. Якби запропонували ще варіанти, але підкреслили при цьому, що топонімічна комісія рекомендує Пересипський, змістили б увагу на те, що це був Пересип, що це було задовго до Російської імперії та Радянського Союзу», – пояснила Ковальчук.

І ще на її думку, в онлайн-опитуванні взяли участь мало одеситів, бо жителів міста погано про нього поінформували.

Раніше “Одеське Життя” повідомляло, чим завершився онлайн опитування мешканців міста про перейменування Олександрівського проспекту, алей у парках та деяких вулиць.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Злой
Злой
1 рік тому

Что и требовалось доказать – мнение одесситов никому не нужно. Сознательная политика нагнетания и психоза, конъюктурщина чистой воды. Такие вещи не делаются с кондачка, можно было бы на любых ближайших выборах провести плебисцит. Переименуйте уже сразу Одессу в какой-нибудь Кацюбей- Ганджубас – Хаджибандерск : нет города – нет проблемы. Спросите в Крапивницком.

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції