Найближчим часом Нацкомісія за стандартами державної мови має оприлюднити перелік сіл, селищ, міст, назви яких не відповідають таким стандартам. А Верховна Рада – у шестимісячний термін ухвалити рішення про перейменування населених пунктів.
Наприкінці квітня набув чинності закон про деколонізацію та дерусифікацію географічних назв у населених пунктах України. Згідно з цим законом, населені пункти, вулиці, сквери, набережні, мости та інші об’єкти топонімії не можуть мати назви, які:
- виправдовують російську імперську політику і пов’язані з її реалізацією. Це назви на честь російського царства (московського царства), російської імперії, російської республіки, російської держави, російської соціалістичної федеративної радянської республіки, російської радянської федеративної соціалістичної республіки, союзу радянських соціалістичних республік, російської федерації;
- є іменами осіб, які обіймали керівні посади в органах влади та управління, політичних організаціях, партіях, збройних формуваннях вищезгаданих державних утворень.
Нагадаємо, раніше уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремiнь заявив, що до нього у 2023 році надійшло 15 повідомлень про недотримання мовного законодавства при розміщенні зовнішньої реклами та вивісок на Одещині.
Читайте також:
- В Одесі перейменували Олександрівський проспект та десяток вулиць;
- Одеситам розповіли, чому райони перейменували на Пересипський та Хаджибеївський;
- Вулиця Московська – це у нас надовго? Як перейменовують вулиці в Одесі та Херсоні.
Фото: Судово-юридична газета