Кандидатка філологічних наук і доцентка Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Ірина Нечиталюк в інтерв’ю «Одеському Життю» розповіла про те, як російський поет Олександр Пушкін ставився до України. Після цього шанувальники Пушкіна вирішили влаштували цькування опонента.
Про це на своїй facebook-сторінці розповіла одеситка, активістка та блогерка, Олена Балаба, яка виступає за демонтаж усіх імперських і радянських символів в Одесі, зокрема й пам’ятника Пушкіну.
За її словами, так звані «пушкіністи» в соцмережах застосовують тактику «доведення до абсурду»: буквально пишуть, що Ірина Нечиталюк «прийде і знесе пам’ятник творцеві мови есперанто Лазарю Заменгофу, який стоїть у нас в Одесі у дворику на Дерибасівській».
Нагадаємо, що приводом для цькування стала розмова журналістки нашого видання Діани Федотової з вченою та викладачем ОНУ ім. Мечнікова Іриною Нечиталюк. Відео було опубліковано на YouTube-каналі “Одеського Життя”.
Олена Балаба стала на захист Ірини:
Зазвичай чорні піарники це використовують для політиків, а тут почали знущання над світлою Ірою, яка викладає, активно займається просвітницькою діяльністю.
Активістка зазначила, що булінгом філологині займаються ті самі люди, які в минулому цькували і її за спалення «георгіївської стрічки» на «вічному вогні» у 2014-му році.
Читайте також: Чи потрібен Пушкін в Одесі: опитування одеситів про знесення пам’ятника (відео)
Нагадаємо, в Одесі не вщухають пристрасті з приводу деколонізації. Голова Одеської обладміністрації Олег Кіпер видав відповідне розпорядження і зобов’язав мерію Одеси демонтувати погруддя Пушкіна і ще 18 пам’ятників. Але в мерії це виконувати не поспішають. Адже пам’ятник Пушкіну перебуває в охоронній зоні ЮНЕСКО. І, щоб демонтувати його, міськрада має отримати відповідь від цієї організації.
Редакція “Одеського Життя” не підтримує буллінг у соцмережах і просить усіх бути взаємоввічливими, навіть якщо ваші думки щодо складних питань різняться.
Назва міста “Одеса” є суто колоніальною спадщиною від царської росії. Від також варто позбавитися та відновити історичну справедливість. Зокрема, повернути цьому місту одну з його назв, які воно мало з часів його заснування за понад 300 до того часу, як було захоплено Московіє: Хаджибей, Коцюбіїв, Адес або його найпершу назву.