Новини Одеси та Одеської області

Три порти на Одещині передадуть у концесію, а один модернізують

Три порти на Одещині передадуть у концесію, а один модернізують

Одеський, Чорноморський та Ізмаїльський порти в Одеській області планують передати в концесію, порт “Південний” – модернізувати, а три дунайські порти – розвивати відповідно до зростання вантажопотоку. Про це повідомив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм під час круглого столу “Траспорт, логістика та інфраструктура”, що відбувся у Лондоні.

У сфері портової інфраструктури та логістики Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України має низку проектів:

  • передача в концесію портів – Одеський, Чорноморський та Ізмаїльський;
  • відновлення судноплавства та підвищення пропускної спроможності по Дніпру;
  • модернізація глибокого порту країни “Південний”;
  • розвиток Дунайського портового кластера.

Відновлення роботи та модернізація всієї мережі українських портів: морських та річкових. Це особливо важливо у контексті недавньої руйнації Каховської греблі. Насамперед, потрібно відновити роботу Херсонського порту, судноплавство на річці Дніпро, розмінувати Чорне море та Дніпро, відродити суднобудування на півдні країни.

розповів Мустафа Найєм.

За час війни порти Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськзбільшили вантажопотік утричі. Кластер залишатиметься важливим транспортним коридором для вантажних суден, оскільки забезпечує пряме водне сполучення з країнами ЄС. Головна мета – досягти пропускної спроможності 30 млн тонн/рік та забезпечити можливості заходу до портів Дунайського кластера суден з більшою вантажопідйомністю.

Передача трьох портів Одеської області в концесію – це пошук інвестора для створення або реконструкції за рахунок коштів цього інвестора об’єктів, що знаходяться в державній власності, внаслідок чого інвестор отримує можливість експлуатувати об’єкт на платній основі, збираючи дохід на свою користь.

Раніше повідомлялося, що у Чорноморську портові термінали готуються до передачі у концесію.

Нагадаємо, що ми раніше писали про порт “Південний”, який Росія блокує і як це пов’язано з транспортуванням аміаку.

Читайте також:

Одеський порт виключили зі списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Фото: “ЕП”

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції