Портом Чорноморська буде керувати приватна компанія

Портом Чорноморська буде керувати приватна компанія

Портові термінали Чорноморського порту готуються до передачі у концесію. Передбачається, що після цього підприємство запрацює ефективніше. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Термінали порту в Чорноморську віддадуть у концесію

Передати в концесію планується перший, п’ятий і контейнерний термінали. Процес розпочався ще до повномасштабного вторгнення Росії, зараз Міністерство його відновлює.

  • Перший етап – розробка техніко-економічного обґрунтування (ТЕО);
  • Наступний – проведення конкурсу серед охочих отримати в концесію термінали порту «Чорноморськ».

Підготовку ТЕО профінансує Глобальний інфраструктурний фонд, експертів та консультантів залучає Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація.

Завдання майбутнього інвестора – ефективно керувати терміналами морського порту «Чорноморськ» та розвивати їх.

Що дасть концесія державі?

Після передачі терміналів порту у концесію, Украиїна:

  • щорічно отримуватиме концесійний внесок;
  • отримує стабільні надходження податків до бюджету;
  • приватне партнерство призведе до значних інвестицій, дозволить оптимізувати логістику перевезень та підвищить якість надання послуг.

Концесія – це тип партнерства держави та приватного інвестора, коли концесіонер інвестує у державне майно та використовує його, отримуючи при цьому дохід. Отримує прибуток і держава – від концесійного збору та у вигляді податків від діяльності підприємства.

В Україні вже є досвід передачі портової інфраструктури в концесію. У 2021 році Міністерством інфраструктури та ДП “Адміністрація морських портів України” передали приватним партнерам держави державні стивідорні компанії морських портів “Херсон” та “Ольвія”. Активній роботі цих об’єктів завадило лише повномасштабне вторгнення Росії.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції