Новини Одеси та Одеської області

Помер найстаріший одеський лікар та письменник Леонід Авербух

Помер найстаріший одеський лікар та письменник Леонід Авербух

У неділю, 16 січня 2022 року, помер найстаріший лікар-фтизіатор, письменник, корінний одесит Леонід Григорович Авербух. Йому був 91 рік.

Про це повідомив на Facebook-сторінці Всесвітнього Клубу Одеситов (ВКО) віце-президент Клубу Леонід Голубовський.

Як розповів Леонід Голубовський, напередодні смерті Леонід Григорович тяжко хворів. Але свої іронічні поезії він писав до останніх днів.

«Коли Всесвітній клуб одеситів відзначав його дев’яностоліття, я написав:

«Сьогодні, 31 жовтня 2020 року, виповнилося 90 років Леоніду Григоровичу Авербуху. Колись Маяковський ставив питання – робити життя з кого? – і сам собі відповідав – з товариша Дзержинського. Намагався робити. І чим закінчилося… Думаю, правильна відповідь – робити життя з лікаря від Бога – Леоніда ібн Григорича.

Думаєте жартую? У жодному разі. Найгідніша людина. Якби мене запитали, яка риса характеру у нього основна – ДОБРОЖАЛЬНІСТЬ. Упевнений, тому й прожив щасливо перші 90 років»,

– згадує віце-президент ВКО.

Леонід Авербух – одесит у семи поколіннях. Йому було 12 років, коли у боях під Севастополем загинув його батько. Вже у 13 років він почав працювати, допомагаючи в евакуації мамі-лікарю. Повернувшись після війни до Одеси, закінчив Медін, обравши своєю спеціальністю фтизіатрію. Врятував безліч хворих.

Але, крім цього, Леонід Григорович був ще й письменником.

А книг у Леоніда Авербуха чимало. Томики віршів – «льончиків», краєзнавчі дослідження, автобіографічний фоліант… У нашому альманаху майже два роки він публікував нариси про музи одеських поетів. І результат – нова книга… Про музи літераторів він збирав матеріали до останніх днів… Все життя – горіння. Все життя творіння. Сумно, що такі люди полишають нас…»,

– додав Леонід Голубовський.

Коли і де відбудеться прощання з улюбленим багатьма одеситом, у ВКО не уточнюють. Про це буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, 3 січня 2022 року помер відомий в Одесі журналіст, письменник, критик та сценарист, котрий співпрацював і з «Одеським Життям» Леонід Кучеренко .

2 листопада 2021 року помер голова Ради адвокатів Одеської області, член Президентської ради Всесвітнього клубу одеситів Йосип Бронз , а наприкінці жовтня 2021 року нас покинув відомий дитячий письменник з Одеси Володимир Рутківський .

Фото з Facebook-сторінки ВКО

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції