Новини Одеси та Одеської області

Перейменування вулиць в Одесі: мерія запропонувала 15 нових назв

Перейменування вулиць в Одесі: мерія запропонувала 15 нових назв

25 квітня Одеська міська рада запустила вже третє у цьому місяці голосування щодо перейменування топонімів міста. Тепер у писок потрапило 8 вулиць та 7 провулків усі райони Одеси. Про це повідомили на офіційному сайті Одеської міськради.

Цілий місяць Одеська міська рада виділила для електронного громадського обговорення щодо перейменування нового списку 15 вулиць та провулків Одеси у всіх районах міста.

Це третє поспіль електронне голосування, яке запустила міськрада. Раніше ми писали про старт голосування про перейменування двох районів міста – Суворовського та Малиновського. Нагадаємо, що тут голосування  проходить з 15 до 29 квітня.

І пізніше Одеська міськрада запустила опитування щодо перейменування вулиць, алей та площ, зокрема, планується перейменувати 7 топонімів. Тут голосування відбувається з 19 квітня до 1 травня.

І вже третє електронне голосування, яке також запустили на веб-порталі Одеської міської ради «Соціально активний громадянин» citizen.omr.gov.ua у спеціальному електронному сервісі «Громадське обговорення».

веб портал горсовета Одессы

Процес перейменування вулиць Одеси розпочато за розпорядженням Одеського міського голови Геннадія Труханова № 176 від 24 квітня 2023 року. Відповідно до цього розпорядження встановлено порядок проведення консультацій із громадськістю у формі електронного опитування з питань перейменування:

 • Вулиці Ляпідевського – у вулицю Раллі;
 • Вулицю Зої Космодем’янської – у вулицю Мускатну;
 • Провулка Зої Космодем’янської – в Аліберне;
 • Провулок Ушакова – в Рислінга;
 • Вулицю Генерала Ватутіна – в Костецьку;
 • Провулок Генерала Вишневського – в Анатру;
 • Вулицю Кристаловського – в Композитора Бортнянського;
 • Вулицю Смоленську – в Леоніда Смоленського;
 • Вулицю Скворцова – в Мальовничу;
 • Провулок Ляпунова – в провулок Ляпунових;
 • Провулок Некрасова – в Отонівский;
 • Провулок Нахімова – в Барятинський;
 • Вулицю Єлисаветинську – в Університетську;
 • Вулицю Декабристів – в Мінаєвську;
 • Провулок Краснослобідський – в Гетьмана Петра Дорошенка.переименование улиц одессы

Кожен одесит, який досяг 18 років і має зареєстроване місце проживання на території Одеської міської громади, може на вебпорталі Одеської міської ради «Соціально активний громадянин» обрати підтримати чи ні перейменування тієї чи іншої вулиці чи провулку.

Слід зазначити, що одесити беруть участь у цьому електронному голосуванні щодо перейменування вулиць та провулків дуже слабко. Протягом дня участь взяли кілька десятків городян у кожному голосуванні.

Так само як і в попередніх опитуваннях, міська рада розмістила під кожним голосуванням пояснювальну записку, на честь кого (чи чого) перейменовуватимуть той чи інший топонім. Найцікавіший у цьому випадку топонім – це провулок Аліберне, на який збираються перейменувати з провулка Зої Космодем’янської. Аліберне – це сорт винограду, яким славиться Одеса.

На це голосування міськрада виділила цілих два місяці і воно триватиме до 25 червня. А ось тільки до 24 травня можна через спеціальну форму на вебпорталі внести зауваження та пропозиції, які автоматично передаються на опрацювання до Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міськради.

Читайте також:

Фото: Сайт Одеської міськради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: