Новини Одеси та Одеської області

На Одещині планують перейменувати місто-супутник Одеси

На Одещині планують перейменувати місто-супутник Одеси

Ще позаминулого року влада та громадськість міста Южного були проти зміни назви міста, але повномасштабне вторгнення росіян все змінило. Про перейменування міста заявив міський голова Володимир Новацький.

Про це йдеться у документі за підписом мера міста Володимира Новацького, який оприлюднив проект «Деколонізація.Україна».

Новацький нагадує, що у грудні 2021 року під час електронного опитування на платформі e-dem більшість учасників висловилися проти перейменування, підтриманих громадськими організаціями та міською радою. Тоді 91,6% респондентів, які взяли участь у голосуванні (492 особи), проголосували проти перейменування Южного. А громадські діячі зібрали понад 3 тисячі голосів проти перейменування.

Депутати навіть прийняли звернення щодо недопущення зміни назви міста.

Однак через повномасштабну війну це питання знову стало актуальним.

“Україні потрібна своя історія, свої цінності. Нам потрібне повне відновлення української історико-національної топоніміки. Робота в цьому напрямі не зупиняється”, – зазначає Володимир Новацький.

переименование южного

Що не так з назвою “Южний”

Назва не має імперської чи комуністичної змістовної нагрузки. Але є русизмом. В українському мові немає слова «юг» і похідних від нього. Тому місто багато разів планували переіменувати. Найбільш простий із пропонуємих вариантів – просто перекласти назву і переназвати місто на “Південне”. Доречі, приклад такого переіменування у містян давно перед очима. Розташований поруч із містом порт вже давно носить нове ім’я. Спочатку порт, як і місто, називався “Южний”, тепер його офіційна назва – порт “Південний”.

Южне — місто-курорт в Одесській області України. Входить в Одесский район. Розташоване в 35 км від Одеси поблизу кордону з Миколаївською областю. Відстань до Одеси по автодорогах — 47 км. Населення в 2022 році було 32600 чоловік.

Місто вирішили побудувати в 1973 році для того, щоб забезпечити житло працівників промислово-транспортного вузла (порт Південний і Одеський припортовий завод). У 1978 році населений пункт отримав назву Южне.

Слід зазначити, що раніше Одеській області були перейменовані два міста, назви яких були пов’язані з комуністичним режимом – Котовськ і Іллічівськ. Ці міста, згідно з рішенням Верховної Ради України, були перейменовані в 2015 році в Подольськ і Чорноморськ відповідно.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції