Одеський Новощіпний ряд: іспит трамваєм і трохи проблем (фоторепортаж)

Одеський Новощіпний ряд: іспит трамваєм і трохи проблем (фоторепортаж)

Переоблаштований одеський Новощіпний ряд ожив: по нтому знову пущено трамваї. Поки що це вагони з написом «аварійний»: вони лише випробовують нові рейки. Багато хто сприймає їх здалеку за «справжні». По нових рейках пробно йдуть зразу кілька вагонів, це поки що лише обкатка, а ми пройшлися по післяноворічному Новощіпному, старому й оновленому, вивідуючи, «що та як».

Одеський Новощіпний ряд оживає після ремонтного «затишшя»

Як повідомляла «Одесская жизнь», скоро по Новощіпному ряду ходитиме трамвай 11-го маршруту, який сполучить Старосінну площу з Олексіївською.

На розі Преображенської та Новощіпного ряду встановлено нову огорожу — ймовірно, щоб авта та інший транспорт тут не проїжджав.

 

Новощепной ряд, январь 2022 г.-24

На розі Преображенскої

Тим часом Новощіпний ряд, як ми переконалися, твердий у деяких своїх «устоях». Ні, торгівлі тут немає і він більше ніяк не барахолка, не стара одеська клоака, яким був раніше. Але в тому факті, что він перетворився на стоянку, ми знову переконалися, як і восени минулого року. І в цьому сенсі новітня історія Новощіпного ряду дружно сусідить з учорашнім днем.

Новощепной ряд, январь 2022 г.-2
Новощепной ряд, январь 2022 г.-6
Новощепной ряд, январь 2022 г.-13
Новощепной ряд, январь 2022 г.-14
Новощепной ряд, январь 2022 г.-15
Новощепной ряд, январь 2022 г.-16
Новощепной ряд, январь 2022 г.-18
Новощепной ряд, январь 2022 г.-23

Одеський Новощіпной ряд: було – стало

Звісно, сьогодні його не впізнати. До речі, зараз багато хто воліє саме по Новощіпному ряду рухатися і до Привозу, і до Преображенської, і в інший бік — до Старосінної площі.

Крім нових трамвайних колій, нової плитки та інших новацій, тут з’явилися і два нові зупинкові комплекси. Один з них (ближче до Старосінної площі) — у повному порядку, другий (ближче до Преображенської), як і колись, без сидінь.

Навіть зважаючи на той факт, що по обох боках Новощіпного ряду у нас утворилася стоянка, та й багато які машини їдуть собі звично і по рейках, тут усе ще доволі тихо. Пожвавлення в історичному ряду починається в районі двох будівельних ринків.

«Картинку» оновленого Новощіпного ряду поки що дуже псує і будівельний паркан, який тягнеться вздовж Новощіпного ряду біля Привозу. Втім, частину паркану, ближче до Катерининської, вже давно прибрано: тут нас зустрічають ряди нових торговельних павілйьонів Привозу. Краса!

 

Новощепной ряд, январь 2022 г.-3
Новощепной ряд, январь 2022 г.-4
Новощепной ряд, январь 2022 г.-5
Новощепной ряд, январь 2022 г.-7
Новощепной ряд, январь 2022 г.-8
Новощепной ряд, январь 2022 г.-9
Новощепной ряд, январь 2022 г.-10
Новощепной ряд, январь 2022 г.-11
Новощепной ряд, январь 2022 г.-12
Новощепной ряд, январь 2022 г.-17
Новощепной ряд, январь 2022 г.-19
Новощепной ряд, январь 2022 г.-20
Новощепной ряд, январь 2022 г.-21
Новощепной ряд, январь 2022 г.-22

Нагадаємо, капітальний ремонт Новощіпного ряду включав не лише заміну рейок і дорожнього покриття. Тут прокладено нові мережі електропостачання, газопроводу, водопостачання, водовідведення, побутової та зливової каналізацій тощо.

І саме час згадати, яким був старий одеський Новощіпний ряд, колишня вулиця Естонська, ще якісь кілька років тому.

Читайте також:

Фото авторки

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції