Новини Одеси та Одеської області

На одеському звалищі збудують завод з утилізації сміття та генерації тепла

На одеському звалищі збудують завод з утилізації сміття та генерації тепла

Меморандум про співпрацю підписали компанія Кліар Енерджі Груп та Державна установа «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» (UkraineInvest). У ньому йдеться про будівництво в Одесі новітнього заводу з енергоефективної утилізації відходів.

Про це повідомили представники комерційної та державної організацій.

Документ було пописано 28 січня 2022 року. Масштабний проект передбачає створення на найбільшому звалищі східної України «Дальницькі кар’єри» (біля м. Одеси) сортувального комплексу твердих побутових відходів (ТПВ), а також станції енергоефективної утилізації відходів, яка вироблятиме тепло.

Третину одеського сміття перероблять на тепло

Сортувальний комплекс потужністю 60 тонн за годину забезпечить обробку до 400 тис. тонн твердих відходів на рік. Сортувальна лінія дозволить зменшити кількість відходів на поховання не менше ніж на 30%.

Відсортовані фракції ТПВ будуть передані на станцію з енергоефективної утилізації, яка буде ТЕЦ на відновлюваному паливі RDF.

Тепло зі “сміттєвого” газу буде дешевшим

Потужність станції – 20 МВт. На ТЕЦ вироблятиметься теплова енергія обсягом 74 тис. Гкал на рік. Це дозволить щорічно замінювати 10.5 млн. куб.м природного газу в опалювальний сезон. Важливо, що тепло постачатиметься одеситам за тарифом, нижчим від тарифу на тепло з природного газу.

Цей проект створить не менше 85 робочих місць для мешканців регіону. Розмір інвестицій для реалізації проекту на “Дальницьких кар’єрах” становить понад 30 млн. євро, а термін застосування проекту сягає 3 років.

Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що на “Дальницьких кар’єрах” розпочала роботу найпотужніша біогазова станція в Україні загальною потужністю 4 МВт або 32 млн кВт*годину на рік. Станція генерує газ зі звалищного метану, що виникає внаслідок гниття органіки. Вона дозволяє уникнути самозаймання метану та сприяє відновленню екосистем регіону.

Ще схожі новини Одеси:

 

 

 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: