Моніторинг води в Одесі: у морі виявили паразитів

Моніторинг води в Одесі: у морі виявили паразитів

В морі вздовж узбережжя Одеси продовжують виявляти збудників кишкових інфекцій. Станом на 22 червня у морській воді виявлено гельмінти.  

За інформацією Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, із відібраних 2 проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та 2 проби питної води на санітарно-хімічні показники нестандартні проби не виявлені.

У відібраних з точки в м. Одесі (морський порт причал № 2) проб морської води виявлено холероподібний вібріон НАГ 1 групи Хейберга (виділені холероподібні НАГ вібріони не є збудником холери, але викликають захворювання на гострі кишкові інфекції).

У пробах морської води, відібраних 19 червня на паразитарні дослідження, виявлено яйця гельмінтів волосоголовця (пляж в районі Дачі Ковалевського) та личинки гельмінтів аскариди (пляж «Аркадія»).

При зараженні гельмінтами волосоголовця (трихоцефальоз) спостерігається погіршення апетиту, нудота, блювання, пронос, здуття живота, загальну слабкість, головний біль, запаморочення, порушення сну.

При зараженні гельмінтами аскариди хвора людина часто нічого не відчуває, іноді може бути гострий біль у животі, розлад функцій кишківника, порушення сну тощо. Для профілактики захворювання їх треба лікувати, не вживати в їжу немитих овочів, ягід, мити руки перед вживанням їжі.

Санепідситуація знаходиться на постійному контролі.

За інформацією Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) у відібраних пробах морської води на пляжі «Ланжерон» зафіксоване перевищення завислих речовин у 2,3 раза, солоність нижче норми у 1,9 раза, але вища, ніж кілька днів тому; у відібраних пробах на 16-ї станції В. Фонтану зафіксоване перевищення завислих речовин у 2,0 рази, солоність нижче норми у 1,8 раза, але поступово солоність води відновлюється.

За результатами відомчого лабораторного контролю Філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» питна вода відповідає санітарним нормам.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції