Новини Одеси та Одеської області

У Чорному морі може загинути ціле покоління риб: наслідки підриву ГЕС

У Чорному морі може загинути ціле покоління риб: наслідки підриву ГЕС

Після підриву Каховської ГЕС різко погіршилася якість морської води біля одеського узбережжя. До берега продовжує прибивати всіляке сміття. А проби, відібрані біля узбережжя, свідчать про наявність різних збудників кишкових інфекцій.

Опріснення води та висока температура повітря призводять до цвітіння водоростей, що поглинають кисень. Вчені говорять про втрату цілого покоління риб та потенційну можливість швидкого виникнення гнильних процесів у прибережних водах.

Колір моря змінюється. Якщо ще кілька днів тому воно було зеленим, то зараз ставати коричневим. За словами фахівців, це результат бурхливого цвітіння динофітових водоростей, повідомляє “Думська”.

море

«За відсутності штормів та активного перемішування морської води, можливе виникнення пікно- та термокліну або так званого «замикаючого шару», коли виникає розшарування води та переривається доступ кисню до нижніх придонних шарів, що забезпечує окислення органіки», — каже гідробіолог Сергій Хуторний.

Результатом має стати не лише зміна кольору, а й запаху води — вона буде випромінювати «аромати» гнилі та сірководню (запах тухлих яєць).

Небувале для цієї пори року опріснення морської води, за даними вчених, вже призвело до загибелі ікри та мальків, а також тих дрібних видів, які прив’язані до прибережної зони та не можуть піти на глибину.

«Ми втратили одне покоління риб, тобто тих видів, у яких нерест раз на рік, він не трапився. Це об’єктивний факт, оскільки ікра та мальки загинули. Також загинули більшість крабів, багато креветок. Мідія закрилася, у такому стані може перебувати до трьох тижнів. Але, зрозуміло, їсти її не можна. Основна частина риби пішла на глибину, там, де біля дна зберігається солона вода. Вона повернеться, але про відновлення популяцій можна буде говорити не раніше, ніж наступного року”, — каже провідний науковий співробітник інституту морської біології НАН України Юрій Квач.

Врятувати ситуацію біля одеського узбережжя може сильний північний та північно-західний вітер, який перемішає воду та віднесе сміття від узбережжя.

«Слід не тільки очищати піщану зону пляжів, а й по можливості виловлювати сміття у воді – чим менше буде біля берега цього очерету, гілок, водоростей, тим швидше море очищатиметься. Зараз вкрай складно робити якісь прогнози, маятник може хитнутися у будь-який бік. Тішить лише те, що, схоже, основна маса біогенів із Херсонської області до нас уже прийшла, і активізувалися всі природні механізми очищення моря», — розповідає Юрій Квач.

Читайте також:

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції