У порту на Одещині новий власник: яка доля чекає на підприємство

У порту на Одещині новий власник: яка доля чекає на підприємство

Яка доля чекає на недавно приватизований в Одеській області порт “Усть-Дунайськ”, розповіли у Фонді державного майна України.

Там повідомили, що це перший в історії України морський порт, який був приватизований і компанія, яка його придбала, планує підприємство модернізувати.

17 січня 2023 року ТОВ «Еліксир Україна», виробник мінеральних добрив, виграло аукціон із приватизації ДП «Усть-Дунайський морський торговельний порт».

У процесі торгів ціна зросла з 60 до 201 мільйона гривень. На порт претендували вісім потенційних покупців.

У перспективі компанія планує збільшити обсяги перевалки, створити робочі місця для технічних фахівців, модернізувати інфраструктуру порту, побудувати зерновий термінал на 50 тис. тонн.

Але насамперед покупцю необхідно погодити перехід права власності з Антимонопольним комітетом.

Найближчим часом основними вантажами для перевалки залишаться зерно та добрива, але покупець планує розширити номенклатуру вантажів.

А у довгостроковій перспективі «Еліксир Україна» озвучує амбітні плани з’єднати річки Дунай та Дніпро водними шляхами, щоб розвантажити автодороги України.

Раніше “Одеське Життя” писало, що рішення держави приватизувати порт “Усть-Дунайськ” було досить дивним. Підприємство приносило прибуток і нарощувало обсяги переробки вантажів.

При цьому доля приватизації іншого порту в Одеській області, Білгород-Дністровського, зовсім інша. Збиткове підприємство змогли продати лише з другої спроби. Покупець заплатив за активи порту 220 мільйонів гривень, але ще йому доведенься сплатити величезні борги порту.

Читайте також: 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції