Спроба номер два: Білгород-Дністровський порт все ж таки продали

Спроба номер два: Білгород-Дністровський порт все ж таки продали

Фонд держмайна України оголосив переможця аукціону із приватизації Білгород-Дністровського морського торговельного порту. Про це повідомив сьогодні, 13 березня 2023 року, начальник регіонального відділення Фонду держмайна України в Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський.

Порт у Білгороді-Дністровському продали з другої спроби

За інформацією Славського, всього в аукціоні взяли участь три компанії. Стартова ціна за порт склала 93,7 млн гривень. Найвищу ціну під час торгів – 220,1 млн грн – запропонувало підприємство «Укрдонінвест», воно й було визнано переможцем.

Торги за Белгород-Днестровский порт

Основний вид діяльності компанії-переможця пов’язаний із вантажним залізничним транспортом.

Що є Білгород-Дністровський порт

Порт у Білгороді-Дністровському має три локації: основні потужності у самому місті Білгороді-Дністровському на березі лиману, портопункт з виходом до моря у Затоці (за відомим мостом) та базу відпочинку також у Затоці.

Нині підприємство працює лише як «сухий порт». За 9 місяців 2022 року тут було перевантажено 272 тис. тонн вантажів (що на 270 тонн більше за попередній рік).

У той самий час порт залишається збитковим. Станом на 30 вересня 2022 року його борги сягнули 104 млн грн, тепер їх має погасити покупець.

Порт вимагає дуже великих інвестицій для повноцінного розвитку: модернізації техніки, будівництва сучасних логістичних потужностей і днопоглиблення.

Лише приватний власник, зазначає Славський, зможе розпочати модернізацію, створити нові робочі місця з конкурентними зарплатами, що дасть поштовх для розвитку і міста, і бізнесу у Бессарабії та загалом по Україні.

Нагадаємо, що це вже друга спроба продати порт у Білгороді-Дністровському. На першому аукціоні його виставили на торги зі стартовою ціною в 187 млн грн, але охочих не знайшлося. Вдруге торги стартували з 93,7 млн грн.

Також зазначимо, що це вже другий онлайн-аукціон із приватизації портів в Україні. Раніше порт «Усть-Дунайськ» у місті Вилкове Одеської області продали за 201 млн грн (+ 40 млн грн. ПДВ). До цього держава мала досвід лише концесії та різних форматів оренди в портах.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції