Новини Одеси та Одеської області

На Одещині задорого продали винзавод

На Одещині задорого продали винзавод

Торги із продажу майнового комплексу Ізмаїльського винзаводу успішно відбулися 19 квітня. Про це повідомив начальник Регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський.

Вінзавод продали в 11 разів дорожче за стартову ціну

У Фонді держмайна України заявили, що перемогла ставка компанії “Фінінвест Груп П”, яка запропонувала за об’єкт 200 мільйонів гривень. Це в 11 разів більше за початкову вартість винзаводу (17 мільйонів 869 тисяч гривень).

За винзавод змагалися чотири компанії:

  • “Електронні торгові технології”;
  • “Комфортні метри”;
  • “Вега Агро Трейд Плюс”;
  • “Фінінвест Груп П”.

Останні дві компанії запропонували однакову ціну – 200 мільйонів гривень. У таких випадках перемога присуджується коомпанії, яка подала пропозицію першою. Нею була “Фінінвест Груп”, тож лот дістався їй.

Як зазначив Олександр Славський, переможець конкурсу має 20 робочих днів, щоб оформити угоду. Якщо він не заплатить, то втратить заставу 3,5 мільйона гривень і буде призначено повторний аукціон.

Купивши завод, покупець отримав таке майно:

  • цехи виробництва, розливу та закупорки вина;
  • майстерні;
  • компресорна станція;
  • гаражі;
  • складські приміщення;
  • виробнича база відпочинку на земельній ділянці площею 0,23 га у селі Приморське Ізмаїльського району.

Усього 29 об’єктів нерухомості.

Історія Ізмаїльського винзаводу

Слід нагадати, що у винзаводу багата історія. Він був заснований в Ізмаїлі у 1949 році. Тут можна виробляти високоякісні вина та алкогольні напої, а кліматичні умови на півдні України можна порівняти з найкращими виноробними регіонами Європи.

Наприклад, Міжнародна організація виноградарства та виноробства порівняла цю географічну зону з Бордо, Тосканою та Ріохою. У Фонді держмайна відзначили серед переваг заводу – повний цикл виробництва – від лози до келиха.

Раніше “Одеське Життя” розповідало, як було зірвано угоду з продажу Білгород-Дністровського порту. Переможець аукціону не вніс належну суму та втратив гарантійний внесок, який уже перераховано до держбюджету. До речі, сума нейстойки становила 18,7 мільйонів гривень. Повторно брати участь в ауціонах з продажу держмайна компанія, що проштрафилася, не зможе.

Читайте також:

Фото: Prozzoro, ФДМУ.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції