Новини Одеси та Одеської області

Здрастуй Санта, Новий рік! Про різдвяну казку та новорічні подарунки

Здрастуй Санта, Новий рік! Про різдвяну казку та новорічні подарунки

«Усі ми родом із дитинства», – сказав відомий письменник. А інший мислитель додав: змінюється лише вартість іграшок. Очевидно, що сполучною ниткою між далеким дитинством і дорослістю є перша мрія про виконання потаємного бажання, появу чарівника… Роки минають, реальне життя все більше засуває очікування дива далі й далі в глибини свідомості, висуваючи на перший план різні проблеми та способи їх вирішення. Але є місце на планеті і кілька годин на рік, коли прихована дитяча мрія раптом проривається крізь внутрішні бар’єри та заповнює душу та серце радістю та вічною надією.

Де шукати село Санта Клауса?

З автобану неподалік міста Рованіємі серед зелених ялинок добре проглядаються кілька дерев’яних будинків. Під дахом найвищого розмістилися такі привабливі слова: Santa is here. Понад триста тисяч туристів з усіх регіонів світу щороку не можуть проїхати повз це перехрестя і повертають з автобану, щоб на кілька годин повернутися у своє дитинство. Тут, у Лапландії, прямо на лінії полярного кола розмістилася відоме у світі Село Санта Клауса або, як його називають фінни, Село Йолупуккі.

В гостях у Санта Клауса, дом Санты

Дім Санти

Це селище за традицією вважається місцем проживання Санта Клауса, або по-нашому Діда Мороза, і є найвідвідуванішим туристичним об’єктом у Фінляндії. Хоча самі фінни ставляться до свого міфічного героя як до цілком реальної особи, яка, за легендою, раніше жила на найближчій сопці Корватунтурі.

Читайте також: Різдвяні історії: заборонене свято та олень-невдаха

Казка починається вже з перших кроків по селу. Ось на початку примостилася невелика хатинка з пам’ятною табличкою. Саме сюди 1950 року, спустившись зі своєї гори, вперше зайшов Санта Клаус для зустрічі з Елеонорою Рузвельт, дружиною президента США Франкліна Делано Рузвельта, яка побувала тут. Вона вважається першою з туристів, що відвідали місце проживання Санта-Клауса. Він і до знайомства з американською гостею приходив до фінських дітей на Різдво та Новий Рік. Але після цієї зустрічі Санта вирішив бути ближче до цивілізації і оселився у спеціально побудованому для нього селі просто на лінії полярного кола. На цьому просторі лише один крок дає можливість потрапити із середніх широт у Заполяр’я і назад. Просто на лінії розмістилася тумба зі стрілками, що вказує на відстань від резиденції Санта Клауса до найбільших міст світу. Можна також зазирнути у вікна будиночків, де живуть його помічники – ельфи, зайти до місцевого кафе з його улюбленими стравами, на пошту Санта-Клауса і, звичайно, кількох крамничок із різдвяними сувенірами.

 

В гостях у Санта Клауса, указатель

 

На будиночках та всередині них скрізь розміщено новорічно-різдвяну символіку з ялинками, оленями, санями, подарунками, вогниками та, звичайно, Дідом Морозом.

Стаття на тему: Як власноруч запакувати подарунок

Пошта Санта Клауса: стелажі листів та ельфи-помічники

На пошті своя специфіка: тут найбільше місця займають стелажі з листами від дітей з усіх куточків світу, а на стінах – весь процес новорічно-різдвяних мандрівок Санта-Клауса для виконання дитячих бажань.

Почта Санта Клауса, письма

Стелажі листів на пошті Санта-Клауса

Тут нас радісно вітали кілька ельфів – молодих хлопців та дівчат у червоних шапочках із дзвіночками, які допомагають своєму шефу втілювати у життя будь-які мрії. Можна замовити будь-який подарунок, який особисто Санта-Клаус внесе до вашого дому під дзвін новорічних курантів. Можливий варіант подарунка і під ялинкою. Запам’ятається і новорічна листівка з вітанням та автографом від Санта-Клауса та врученням напередодні Нового Року. Все залежить лише від ваших фінансових можливостей.

 

Почта Санта Клауса

Помічниці Санта-Клауса

Ми прикинули свої можливості та вирішили обмежитися новорічною листівкою від Діда Мороза. Отримали спеціальні бланки вартістю 10 євро, вписали в них свої адреси та дату отримання. Тепер із нетерпінням чекаємо наближення новорічних свят. І що Санта-Клаус особисто нам на Новий Рік побажає?

Стаття на тему: Історія різдвяної листівки: «Веселого Різдва та щасливого Нового року!»

Але найбільші витрати нас чекали в магазині новорічних сувенірів. Тут були сотні, а може й тисячі найрізноманітніших подарунків на Різдво і Новий Рік: іграшки, маски, костюми, листівки, фігурки казкових персонажів та багато чого іншого, що тішило серце і душу, піднімало настрій і народжувало відчуття наближення казки. І звичайно, найголовнішою дійовою особою у цьому сувенірному достатку скрізь, у всьому та на всьому був Санта-Клаус.

В гостях у Санти

Побачення зі справжнім Дідом Морозом організатори нашого туру приберегли до кінця. Нас запросили в його володіння, в цей будинок з написом Santa is here. За широкими дверима – величезна крижана печера. Крига під ногами, бурульки – над головою. Навколо була напівтемрява, освітлювалася лише вузька дерев’яна доріжка серед крижаних брил, що вела на верхні поверхи. Ельфи, які супроводжували нас, попросили поводитися тихіше, і атмосфера ще більше наповнилася романтикою і таємничістю. Чувся лише звук падіння крапель. Високо над головою висіли якісь дерев’яні зубчасті кола, ланцюги, що приводять, як видно, у дію механізм величезних годинників, що позначають наближення Нового року. Уздовж доріжки на стінах висіло начиння для оленячої упряжки, а біля стін на стелажах були подарунки для дітей і система для обгортання їх барвистим папером. На стінах у кількох підсвічених нішах було розміщено фотографії відомих зірок політики та шоу-бізнесу, знятих разом із Санта-Клаусом. Але вираз їхніх облич був незвичним. Тут було більше захоплення та грайливості, ніж занепокоєння за долі світу та високі гонорари, які ми частіше бачимо на офіційних знімках. Побачення з Дідом Морозом, очевидно, змушувало всіх гостей незалежно від їхніх звань та посад згадувати своє дитинство та приховані мрії.

Читайте також: Санта-Клаус отримав ліцензію на польоти у космос (відео)

Що ближче ми підходили до кабінету Санта Клауса, то дужче проявлялася в кожному з нас ця дитячість. Вона виражалася на обличчі не лише очікуванням зустрічі з дивом, а й втратою деяких поведінкових навичок у колективі. Були забуті попередні домовленості з ельфами про порядок входу до кабінету Санта Клауса, інтерв’ю з ним та фотографування. Вперед кинулися найактивніші та найспритніші, що добре працюють ліктями та корпусом. Коли нарешті після штовханини ми увійшли до Санта Клауса, то в перший момент благопристойність перед господарем Заполяр’я відійшло на другий план. Міцний старик у червоному каптані з білою пухнастою бородою був за кілька секунд оточений репортерами і телекамерами, і створення будь-якої черговості в інтерв’ю з Санта Клаусом було марним. Зрозуміли це й ельфи, які спочатку намагалися навести приблизний лад. Безтурботний у цій ситуації був лише господар своїх володінь. Навіть крізь густі вуса та бороду відчувалася його посмішка. А добродушні очі з хитринками говорили про те, що Санта Клаус навіть радий такій увазі та інтересу з боку великої групи українських журналістів. Його спокій передався всім нам. Спочатку ми всі сфотографувалися разом з Санта Клаусом, а потім настала черга питань. Запитували про мир, дітей, вік, Україну, улюблені заняття та звички і навіть про особисте життя. Ну що може сказати людина з легенди, яка народилася і живе для того, щоб нести людям мир та добро, щастя та гармонію, здоров’я та благополуччя? Але і його очікувані відповіді були сповнені добрим гумором, трішки дитячістю, щирістю та наївністю. При цьому він показав чудову поінформованість про те, що найбільше турбує людство в наш час.

 

В гостях у Санта Клауса

Зустріч із Сантою

Ми провели із Санта Клаусом значно більше часу, ніж було заплановано за домовленістю з його помічниками. Усім вистачило часу і сфотографуватися на згадку, і організувати ексклюзивне інтерв’ю з новорічними побажаннями на адресу українських читачів і телеглядачів. Тому виходили з його покоїв у благодушному та радісному настрої. І, звичайно, всі отримали у подарунок фотографію із Санта Клаусом. Зазвичай кожен турист платить за можливість спільного фото 35 євро.

– Чим відрізняється український Дід Мороз від фінського Санта Клауса? – запитали керівника турфірми Aikamatkat OY-Timetravels Ltd Мікко Койстінена, який шість років навчався в петербурзькому університеті.

– Ви й самі можете порівняти, – відповідає Мікко зі сміхом. – Наш Санта завжди тверезий і сам, а ваш Дід Мороз завжди п’яний і з тіткою на ім’я Снігуронька. Наш працює цілий рік, а ваш тільки у новорічні свята. Гостинність Санти в його селі з урахуванням спільного фото, покупки сувеніру, сніданку або обіду в кафе, листівки вам обійдеться не менше ніж у сотню євро, а з вашим Дідом можна поговорити від душі й навіть напитися під новорічною ялинкою майже безкоштовно. Але ми однаково любимо нашого Санту і вашого Діда Мороза. Запитайте про це краще у дітей.

Стаття на тему: Дід Мороз, Санта-Клаус чи Святий Миколай — чи такий важливий вибір?

Серед гостей Санти ми побачили темношкірого чоловіка з хлопчиком років сімох-вісьмох. Як виявилося, він приїхав до Фінляндії з Індії.

– Бачили б ви очі мого сина, коли сам Санта Клаус вручав йому подарунок, – ділиться своїми враженнями наш новий знайомий з Індії на ім’я Анурак. – Вони світилися такою радістю, таким щастям, що я й сам переповнився цим почуттям. Впевнений, що ці миті блаженства та джерело радості залишаться із сином на все життя. Та й я згадав мрії свого дитинства. Заради цього варто летіти за тисячі кілометрів від рідного Делі, витратити чималі гроші на подорож до казки.

Олександр Федоров, член Міжнародної федерації журналістів, Гельсінкі – Ровеніємі – Одеса

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції