За роботу сайту зазвичай відповідають кілька людей. Програмісти займаються «начинками», копірайтери пишуть тексти, фахівці з SEO займаються просуванням. А що роблять контент-менеджери?
Давайте розберемося, хто такі контент-менеджери та скільки вони заробляють.
Що робить контент-менеджер?
Слово контент в англійській означає «вміст» або «зміст». Так називають будь-яку інформацію в інтернеті, видавничій справі або спілкуванні між людьми. Зазвичай, коли говорять про контент, мають на увазі статті на сайтах, зображення, презентації, інфографіку, відео-огляди та інші види інформації.
Контент-менеджер відповідає за інформацію, яку компанії та бренди публікують в інтернеті. Він займається наповненням сайту текстами, товарами, відеороликами та іншими видами контенту.
Ключове слово в назві професії менеджер. Це означає, що фахівець із контенту не просто додає на сайт компанії інформацію, а керує цим процесом. Контент-менеджер повинен зробити так, щоб інформація завжди була актуальною, приваблювала та мотивувала людей купувати товари чи послуги.
Які навички потрібні контент-менеджеру для роботи?
Це залежить від роботодавця. У маленькій компанії контент-менеджер це людина-оркестр. Він може самостійно писати тексти, обробляти зображення, просувати матеріали, оновлювати картки товарів на сайті. Коло його обов’язків буде дуже широким.
Вас може зацікавити: Що потрібно знати про SMM-просування
У великих компаніях або великих інтернет-магазинах контент-менеджери працюють у зв’язку з маркетологами. Стежать за тим, щоб дизайнери та автори статей вчасно виконували свою роботу. Роздають завдання, планують контент-план на майбутнє, доповнюють та оновлюють вдалі матеріали. Це чимось нагадує роботу редактора.
Базові знання, необхідні контент-менеджеру:
- Вміти писати та редагувати тексти
- Працювати з графікою у Photoshop або Canva
- Знати популярні «движки» та конструктори сайтів. WordPress, Joomla, OpenCart, Tilda та Shopify
- Розуміти основи верстки HTML та CSS. У більшості сайтів зручні текстові редактори, але іноді трапляються помилки: текст заїжджає на картинку або розтікається за межі екрана. Щоб це виправити, потрібно розуміти, що таке верстка і як відловити таку помилку
- Знання SEO. Створюючи контент, потрібно пам’ятати про ключові слова, правильне складання заголовків та описів
Скільки заробляють контент-менеджери?
Середня зарплата контент-менеджера в Одесі – 13 тисяч гривень. Роботодавці пропонують віддалену роботу та гнучкий графік.
Оплата залежить обсягу обов’язків. В одній вакансії можуть шукати людину, яка просто копіюватиме чужий текст і вставлятиме на сайт, а в іншій потрібен повноцінний керівник відділу, який вміє знаходити авторів та дизайнерів.
Як стати контент-менеджером, де навчатися?
Ця професія вважається чудовим стартом у медіа-сфері. Якщо обов’язки контент-менеджера в компанії не надто широкі, можуть взяти без досвіду. Освоїти сучасні “движки” та конструктори сайтів можна за кілька днів.
Стаття на тему: Просування в соціальних мережах. Робимо бізнес комунікабельним
В Україні багато онлайн-курсів. Навчання поділено на кілька блоків:
- адміністрування сайтів
- основи дизайну та верстки
- створення контенту
- SEO та оптимізація
Деякі роботодавці займаються навчанням контент-менеджерів. Їм простіше навчити людину з нуля під специфіку, ніж переучувати.
Читайте також: Професії у тренді: хто такий сторітелер?
Фото: Freepik, Unsplash