Новини Одеси та Одеської області

Помилки, які ми робимо при догляді за домашніми тваринами

Помилки, які ми робимо при догляді за домашніми тваринами

Домашні тварини – наші вірні друзі та члени сім’ї, але, на жаль, навіть із найкращими намірами ми можемо припускатися помилок у їхньому догляді. Які саме помилки ми допускаємо, «Одеському життю» розповіла ветеринар-дерматолог та орнітолог Ілона Кандилян.

Неправильне харчування

Правильне харчування – запорука здоров’я домашніх улюбленців, особливо у період активного росту. Поширена помилка власників – годування цуценят та кошенят натуральною їжею, наприклад, м’ясом або рибою. Такий раціон може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, зокрема, до порушень у розвитку кісткової системи.

Ветеринар-дерматолог та орнітолог Ілона Кандилян

Ілона Кандилян

М’ясо сприяє вимиванню кальцію з організму, що може спровокувати патологічні переломи, деформацію кісток та інші захворювання опорно-рухового апарату, особливо у декоративних порід. Крім того, породисті тварини часто мають схильність до хвороб шлунково-кишкового тракту. Збалансоване харчування, розроблене ветеринаром, є необхідним для тварин.

Читайте також: Чотири лапи й одне серце: шість притулків в Одесі, де подбають про кожного улюбленця

Перевага у мокрому кормі

Що стосується корму, то вибір між мокрим і сухим залежить від багатьох факторів. Всі мокрі корми на 70-85% складаються з води, тому їх поживність нижча. Якщо немає медичних показань, то краще обрати сухий корм – він більш поживний та економічний.

Однак, є винятки:

  • тварини з нирковою недостатністю потребують багато рідини, тому вологий корм буде кращим вибором;
  • тварини з хронічним запаленням шлунково-кишкового тракту легше засвоюють вологі корми;
  • кошенятам перший прикорм краще починати з вологого корму.

Існує також можливість змішаного харчування, яке поєднує в собі переваги обох типів кормів. Незалежно від виду корму, тварина завжди повинна мати доступ до свіжої води.

До речі, якщо кошеня або цуценя відстає у рості, це може свідчити про недостатнє харчування. Ознаками є: викривлення кісток, скована хода, обмеження в рухах, хороший апетит і нормальна поведінка, що може вводити в оману.

Ігнорування профілактичних оглядів

На жаль, в Україні ще не всі власники тварин звикли регулярно відвідувати ветеринара.

Найчастіше до лікаря звертаються лише тоді, коли улюбленець захворів, і це не в перший день хвороби. Регулярні візити до ветеринара дозволяють виявити захворювання на ранніх стадіях, коли їх легше лікувати. Наприклад, у цуценят мопсів можна провести операцію з розширення носових ходів, щоб запобігти серйозним проблемам з диханням, пов’язаним з скороченою мордою. Для літніх тварин планові огляди найважливіші, вони допомагають продовжити життя завдяки своєчасній діагностиці та правильному догляду.

Нестача фізичної активності

У багатьох людей є проблема: спочатку вони заводять домашню тварину, тільки потім думають, а що це за звір і як за ним піклуватися. Наприклад, існують надмірно активні собаки (службові породи, мисливці), яким прогулянки три рази на добу буде мало. А є навпаки, собаки спокійні, ледачі, які не потребують активних вигулів. Таким собакам достатньо закрити базові потреби.

Жахливо, коли люди заводять тваринку через моду. Наприклад, п’ятьп років тому були популярні північні породи собак – хаскі, маламути, акіти. Ніхто не розумів, хто це і як з ними жити. Зараз дуже модні бельгійські вівчарки. Це ураган, а не собака. Вони не для квартирного утримання, їм потрібні багатогодинні фізичні навантаження. Інше утримання призведе до порушень поведінки – вони починають дуріти, проявляти агресію. Для дрібних порід собак «недогул» загрожує хворобою сечовиділення і ожирінням.

А ось вигул котів – це дуже індивідуально. Коти – не стресостійкі істоти і іноді вигул може призводити до стресу і синдрому «Пандори» (захворювання сечового міхура).

Якщо кіт добре соціалізований, оброблений і вакцинований, вигул у нашийнику цілком допустимий. Але я проти самовигулу в будь-якому випадку.

Нерозуміння поведінки улюбленця

Я не збрешу, якщо скажу, що кожен власник іноді не так розуміє поведінку свого улюбленця. І ми – ветеринари теж. Якщо мову тіла собаки легко зрозуміти, з котами складніше. Коти загадкові, їх навіть лікувати складніше. Але не зволікайте, якщо ви помітили у свого улюбленця:

  • судоми або тремтіння;
  • задишку, синюшність язика, дихання котів з відкритим ротом;
  • нестримну блювоту або діарею;
  • повну відмову від їжі (особливо у маленьких кошенят та цуценят);
  • неможливість сходити в туалет «по-великому» (не плутайте із запором).

Це все проблеми, які потребують негайної допомоги. За останній місяць мені на огляд привезли три рази трупи тварин. Виїхали на огляд із живою твариною, а довезли мертву. Це були коти, які не можуть спорожнити сечовий міхур, покусані собаками коти, собаки із судомами…

Ви також можете дізнатися: Як поховати домашнього улюбленця в Одесі без порушення закону

Неправильне запобігти стресу

Не забувайте про те, що домашні тварини, як і люди, відчувають стрес. Його можуть провокувати різні фактори: від гучних звуків і нових людей до змін у звичній обстановці, деякі гігієнічні процедури. Війна стала додатковим джерелом стресу для багатьох тварин, що призвело до погіршення їхнього здоров’я. Можу з упевненістю сказати, що собак-сердечників стало більше. Стрес проявляється по-різному: тварина може стати неспокійною, агресивною, змінити свої харчові звички. Деякі тварини намагаються сховатися, інші ж, навпаки, шукають близькості з власником. Важливо пам’ятати, що примусове утримання тварини на руках, особливо кішки, може призвести до травм.

Щоб запобігти стресу, можна використовувати різні методи: спеціальні іграшки, миски, феромони та, за рекомендацією ветеринара, ліки. Створення спокійної атмосфери вдома, регулярні прогулянки та ласка також позитивно впливають на емоційний стан тварини.

Не такий домашній догляд

Не бійтеся купати собак щодня – це питання необхідності. Якщо тварина має дерматологічні хвороби, їй навіть призначають лікувальні купання. Треба, щоб вода була теплою, а процес купання комфортним для собаки. А ось котів купати зайвий раз не потрібно – для них це стрес, що може призвести до тривожності або агресії. Дуже важливо використовувати тільки косметику для тварин, оскільки структура шерсті та анатомія шкіри тварин відрізняються від людських.

Стригти кігті й шерсть самостійно можна. Головне – заздалегідь вивчити, як це правильно робити, переглянувши навчальні відео або отримавши інструкції від ветеринара. Часто власники травмують тварин під час цих процедур: якщо обрізати кіготь занадто глибоко, може початися кровотеча. Щоб уникнути цього, використовуйте спеціальні ножиці та робіть все обережно.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції