Як зареєструвати собаку?
Зареєструвати собаку в Одесі і отримати жетон можна на комунальному підприємстві «Муніципальний центр екологічної безпеки» Одеської міської ради.
Для цього необхідно прийти на підприємство за адресою: вул. Атамана Головатого, 32, з понеділка по четвер – з 9:00 до 18:00, у пʼятницю – з 9:00 до 16:30. При собі треба мати фото тварини, копію паспорта та ідентифікаційного коду людини, на яку реєструють собаку. Підприємство укладає з людиною, яка прийшла реєструвати домашнього улюбленця, відповідний договір. Послуга коштує 115 гривень і сплачується через банк у безготівковій формі.
Здавалося б – усе просто, приходь та роби. Але черги з-поміж господарів собак та котів не спостерігається.
– Власники тварин ще не стали відповідальними настільки, щоб захистити свого улюбленця від поневірянь містом, якщо за якихось обставин він втече чи його викрадуть, – каже директорка «Муніципального центру екологічної безпеки» Таїсія Бакун. – А реєстрація з видачею спеціального жетона і внесенням у міжнародну електронну базу даних дозволяє швидко зорієнтуватись, де цей жетон і де може знаходитись тварина. Це стосується також інших країн, які співпрацюють в межах цієї програми. Більш докладно познайомитись з нею можна на сайті animal-id.info. Там, зокрема, є багато історій, як саме завдяки наявності жетона вдалося повернути загублених домашніх тварин власникам. Є над чим замислитись.
Чи не доведеться реєструвати тварину вдруге?
Основне питання, яке ставлять сьогодні власники собак, чи не доведеться їм вдруге реєструвати свого собаку, коли, як у Києві, ця послуга зʼявиться у ЦНАП?
– У Києві мова йде про створення реєстру тварин столиці, – каже Таїсія Бакун. – В Одесі інформація відразу йде до міжнародного реєстру. Тому тим, хто вже зареєстрував свого собаку, вдруге це робити не доведеться.
Що кажуть одесити — власники собак?
Тетяна: «Я вважаю, що реєструвати треба як безхатніх, так і домашніх тварин. Не можна, щоб у великому місті ніхто не знав, скільки тварин і яких порід мешкають на вулицях та у власників. За кордоном такі реєстри дозволяють і чисельність тварин регулювати, і щеплення вчасно робити, щоб не було спалахів, зокрема, сказу. Я знала лише про реєстрацію безхатніх тварин в Одесі, коли їх відловлюють і відправляють на стерилізацію, а потім повертають на звичне місце мешкання вже з кліпсами. Але тепер знаю, що можна зареєструвати також домашню тварину. Розповім про це знайомим, хто має собак чи котів. Корисна інформація».
Олександр: «У нас багато років жив доберман – заскочив до автомобіля в районі ринку на 7-му кілометрі, і залишився. Чи викинули його, чи загубився – ми так і не дізнались. Тоді ще не встановлювали чипи, за допомогою яких можна було б спробувати знайти власника. А сьогодні реєстрація з отриманням спеціального жетона дозволяє в багатьох ситуаціях визначитись, що сталося, чому собака знаходиться на вулиці. Однозначно підтримую ідею реєстрації, але чесно скажу, що раніше про неї не чув».
Саша: «Вважаю, що реєструвати домашніх тварин треба обовʼязково, бо коли вони опиняються на вулиці, шансів вижити практично немає. Собаки та кішки не орієнтуються в незнайомих умовах і часто потрапляють під колеса автівок. Зграї дворових собак травмують і загризають чужаків. А з чипом чи жетоном можна швидко визначити, чи є власники і де вони мешкають, оперативно повернути домашнього улюбленця. Це особливо важливо зараз, коли під час повітряних тривог та вибухів багато тварин у стресі біжать далеко від домівок, отримують контузії та поранення і виявляються неспроможними повернутись додому».
Даша: «В мене є чипований пес Скай породи стаффордширський тер’єр. Ми чипували його, щоб у разі зникнення можна було швидко знайти. Крім того, якщо їхати за кордон, чипування є обовʼязковою умовою виїзду з твариною. Щодо можливості реєстрації в Одесі, я про неї нічого не знала. Хотілося б мати більше інформації на цю тему».
Читайте також: