Новини Одеси та Одеської області

Корм чи натуральна їжа: як і чим потрібно годувати домашніх котів та собак

Корм чи натуральна їжа: як і чим потрібно годувати домашніх котів та собак

Корм чи натуральне харчування для домашніх тварин: що дешевше та корисніше? Розбираємось у матеріалі

При невеликих доходах годування домашніх вихованців стає справжньою проблемою: на дорогі корми не вистачає грошей, а годування одними кашами загрожує захворюваннями, на лікування яких також потрібні кошти. Як же годувати домашніх котів та собак, щоб і вони не страждали, і господарський гаманець виснажувався не так швидко?

Фастфуд для тварин

Що стосується загальних рекомендацій для кішок і собак, скажемо відразу: якщо ви хочете зберегти здоров’я своєму вихованцю, від бюджетних, тобто дешевих, кормів потрібно безповоротно виявитися. Ці корми можуть викликати у тварин проблеми зі здоров’ям через низький вміст білка, велику кількість сої та штучних барвників. Іноді вони можуть навіть складатися з одних висівків чи відходів — перемелених рогів, копит, шкіри, пташиних дзьобів. Їх можна порівняти з фастфудом для людей, тобто вони корисні для тварини, так само як і швидкорозчинні супи для людини. З’їсти один раз можна, але харчуватися весь час — у жодному разі.

І якщо ви не можете купувати тварині корми преміум-класу, то краще годувати його натуральною їжею. До речі, зараз багато ветеринарів дотримуються думки, що натуральна їжа не тільки дешевша, а й корисніша. Щоправда, є одна незручність: готову їжу для тварини не можна зберігати більше двох днів, та й давати її потрібно трохи у теплому вигляді. Проте проблем зі здоров’ям свого улюбленця вам вдасться уникнути.

Годувати тварин можна не тільки м’ясом, але і будь-яким лівером, куди входять легені, шлунок, щоки, нирки, серце. Обережними треба бути тільки з печінкою – дуже часто її давати не можна. Крім того, тваринам категорично протипоказані м’ясні бульйони. Краще варити каші, куди додавати варений нарізаний лівер. Таке харчування буде і бюджетним, і нешкідливим для вашого вихованця.

Правила годування домшніх кішок та собак

натуральне меню для домашніх тварин

Ніколи не давайте їжу, яку готуєте собі, якщо там є спеції та приправи.

Не перегодовуйте тварину. Якщо воно не виглядає «в’язнем концтабору» і при цьому поводиться життєрадісно, отже, з ним усе гаразд. Товстий вихованець — не означає здоровий вихованець.

У вільному доступі у нього завжди має бути чиста питна вода.

Якщо виникає необхідність, тварину можна підгодовувати сухим кормом, але при цьому натуральну їжу та сухий корм ні в якому разі не можна давати одночасно. Адже на перетравлення корму потрібно до п’яти годин, а для травлення звичайних продуктів – не більше двох з половиною.

При приготуванні їжі для тварини враховуйте її вік — старіючим тваринам потрібно більше клітковини.

Не давайте тваринам сире м’ясо або рибу — в них можуть бути глисти або інші небезпечні паразити. М’ясо потрібно покласти в морозилку не менше ніж на три доби, а рибу зварити.

Яка їжа корисна та шкідлива для собак

Корисно для собак м’ясо, птиця, субпродукти, яйця, каші (рис, гречка, вівсянка, ячна), свіжі овочі, зелень, нежирні кисломолочні продукти, висівки, сирі кістки (але не трубчасті — пташині), морська риба (один раз на тиждень).

Шкідлива їжа для собак — це хлібобулочні вироби, випічка, макарони, жирне м’ясо, соління, гриби, кукурудзяна та манна каші, соєві продукти, спеції.

Яка їжа корисна і шкідлива для кішок

Для кошів корисно будь-яке м’ясо, крім свинини та баранини, морська риба, свіжі огірки, кабачки, морква, буряк, білокачанна капуста, нежирні кисломолочні продукти, пророщені овес, пшениця або кукурудза, каша з ячної крупи, варені яйця (один раз на тиждень).

Шкідливо для кішок — свинина, баранина та будь-які кістки, сира риба, картопля, цибуля, помідори, гриби, молоко та молочні продукти, хліб, макарони, солодощі, сіль, соління, собачі корми.

Чому небезпечно годувати тварин молоком та рибою

Молоко і молочні продукти у більшості тварин провокують діарею, оскільки з віком вони, як і люди, втрачають здатність перетравлювати молоко. Що стосується риби, то деякі ветеринари вважають, що вона провокує розвиток сечокам’яної хвороби, проте системні дослідження за цим фактом не проводилися. Реальна загроза — це кишкові паразити, яких не завжди знищує ошпарювання та заморожування риби. Тому рибу потрібно лише варити.

Ознаки того, що ваш вихованець правильно харчується

Об’єктивними ознаками того, що ви правильно годуєте вашого вихованця є наступне. Якщо у вашого вихованця:

  • блискуча шерсть, 
  • відсутність зуду і неприємного запаху, 
  • немає виділень з очей, 
  • відсутнє як виснаження, так і ожиріння, 
  • нормальна дефекація, у кількості меншій, ніж їжа, що надходить, 
  • нормальна фізична активність.

Половину раціону собак і кішок повинна становити білкова їжа (м’ясо або лівер), близько 30% – каші, близько 20% – кисломолочна продукція і не більше 10% – овочі та фрукти.

Ще раз хочемо нагадати тим, хто підгодовує бездомних собак та котів: не годуйте їх сухим дешевим кормом або, в крайньому разі, дбайте про те, щоб поруч стояла миска зі свіжою водою. Харчування сухим кормом за відсутності води викликає захворювання нирок і прирікає тварину на болісну смерть.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції