Одеський активіст запропонував змінити герб та прапор Одеси (ескізи)

Одеський активіст запропонував змінити герб та прапор Одеси (ескізи)

Громадський діяч Дмитро Король із Одеси запропонував замінити на гербі міста зображення золотої зірки міста-героя на Абданк.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Зараз багато говорять про декомунізацію та деколонізацію. Одним із елементів, що нагадують про радянське минуле, є зірка на гербі. Варто замінити зірку на Абданк (у символіці Hab (unseren) Dank — (ми) вдячні тобі). Абданк використовувався як родовий герб декількох українських шляхетських, польських, литовсько-білоруських пологів”, – наголосив активіст.

Ліворуч – герб Одеси, що діє. Праворуч – варіант, який запропонував Дмитро Король.

Зазначимо, що Абданк використовувався у гербі польських шляхтичів Язловецьких, котрі приблизно 600 років тому володіли містом Кочубей (історична назва Одеси). Тому цей знак використовувався і як герб міста.

Абданк на старовинній монеті

У зв’язку з цим зараз абданк є нарукавним символом 126-ї Окремої бригади територіальної оборони м. Одеса. А у 2020 році він був присутній на марці «Одесі-600 років», яку погасили на Одеському головпоштамті.

символіка 126-ї бригади тероборони Одеса

Нарукавний знак 126-й бригади територіальної оборони

 

марка и конверт - Одессе 600 лет

Марка та конверт – Одесі 600 роківЗа всю історію Одеси герб міста змінювався багато разів. За часів Російської імперії було два варіанти, у радянський період був свій варіант. З моменту здобуття Україною незалежності місто також мав уже два варіанти герба. Перший був прийнятий 1993 року, а нинішній – 1999-го.

Новому гербу Одеси – новий прапор

Варіант прапора Одеси, запропонований Лідією Сініло

Ще Дмитро Король виступає за зміни прапора Одеси. Він підтримав пропозицію Лідії Сініло, яку вона висловила ще чотири роки тому.
Одеситка звернулася з пропозицією внести деякі зміни до кольорової палітри одеського прапора: білу смугу зробити світло-синьою. На думку Лідії Синіло, наше місто знаходиться на березі моря, тож на прапорі міста має бути синій колір.

Раніше «Одеське Життя» повідомляло, що у вересні помер один із співавторів діючого герба міста – художник-сценограф та громадський діяч Григорій Фаєр.

Ще на тему:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
14 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Татьяна
Татьяна
1 рік тому

Оставить всё как есть !!! Делать вам нечего…. Улицы уже переименовали , памятники снесли , а дальше и город переименуют …

Miz
Miz
1 рік тому
Відповісти  Татьяна

Боже яка дура…

Іван
Іван
1 рік тому
Відповісти  Татьяна

Так, питання?

Іван
Іван
1 рік тому
Відповісти  Татьяна

Можна тобі ще єбало знести аби не вийобувалась

Дмитро
Дмитро
1 рік тому
Відповісти  Татьяна

Хочете ви цього, чи ні, але все одно це продовжиться. Країні потрібна декомунізація і дерусифікація, без цього ніяк. Невже майже 8 місяців війни не навчили вас цьому?

Олекс
Олекс
1 рік тому
Відповісти  Дмитро

Хіба ватне тіло здатне до навчання чи ще чогось розумного? То лише вата, яка має йти вслід корабля або, якщо повезе, на московитське болото.

Олекс
Олекс
1 рік тому
Відповісти  Татьяна

Не залишиться как єсть, бо то є кака совдепівська, скрепа пуйла. Все вимисти геть на свалку історії тоталітаризму…

Татьяна
Татьяна
1 рік тому
Відповісти  Олекс

Кака совдеповская ,как вы пишите построила школы, дет.сады,больницы,институты и дома для своих жильцов массивами и это было всё для людей . А что за 30лет было сделано для людей… Депутаты и презеденты жируют ,а мы пенсионеры выживаем . Вам в первую очередь с этим бороться надо .

Олекс
Олекс
1 рік тому
Відповісти  Татьяна

Так так набудували табори ГУЛаг ще не забудьте згадали а ще тривалість совдепівского життя робітника і селянина а не партійних бонз.. Не совкодрочерам вказувати що маємо робити в своїй країні.

Останнє редагування 1 рік тому від Олекс
Наталья
Наталья
1 рік тому

ВЫ ЧЕ БЕНДЕРЫ, ОФИГЕЛИ В КРАЙ? Катю снеси, улицы переименый, а теперь ещё и это! Оставьте всё, как есть, это наша история и от неё не убежишь!
Хотя, я уверена что товарищ Труханов такого не допустит…

Олекс
Олекс
1 рік тому
Відповісти  Наталья

Вату знесемо і Бендеру встановимо!

Олекс
Олекс
1 рік тому
Відповісти  Наталья

вірно Бандеру поставимо!

Олекс
Олекс
1 рік тому

Вірно каже, ще на черзі знесення статуї курві московитській.

Віктор
Віктор
1 рік тому

С гербом согласен, с флагом не
Разве что можно унифицировать флаг одесской области с городским, как раз таки там и нет красного цвета, который лично у меня с совком ассоциируется, и есть синий цвет как хотят активисты. Хотя белую полосу можно описать как морскую пену 🙂

Останнє редагування 1 рік тому від Віктор
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції