Новини Одеси та Одеської області

Одеська мерія занепоєна долею будинку Магнера біля Оперного

Одеська мерія занепоєна долею будинку Магнера біля Оперного

Історичний одеський будинок Магнера розташований у провулку Чайковського, 4, практично на розі з Приморським бульваром. У цьому – одна з його «гідностей», а заразом – і проблем. У мерії стурбувалися долею будівлі. На нещодавньому засіданні виконкому обговорювалося питання щодо створення комісії з обстеження цієї пам’ятки архітектури.

Будинок Магнера в Одесі обстежуватиме спеціальна комісія

Ось уже справді «щедро дісталося» старому будинку. Будівля є і національною пам’яткою архітектури та містобудування, і пам’яткою історії місцевого значення (у будівлі жив піаніст Еміль Гілельс), та виявленою пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення.

Одесса, памятник архитектуры дом Магнера

У чому проблема будівлі? Як ви самі здогадалися, у стані будинку Магнера. На нещодавньому засіданні виконкому Одеської міськради прозвучало, що у зв’язку з майбутнім ремонтом будинку Фука (Фуко) (Приморський бульвар, 15/пер. Чайковського, 2) будинок Магнера, що стоїть до нього, «впритул» може постраждати.

Будинок Фука – це той самий, який з давніх-давен захований за драпіруванням і потребує порятунку. Як це вплине на будинок Магнера? Чи не впаде? Відповіді на це питання має надати спеціальна комісія.

Таку комісію (це було ще до війни) одного разу вже було створено. Наразі прийнято рішення про створення ще однієї комісії, яка обстежує будівлю. Щоб уникнути, як наголосив мер Геннадій Труханов, «обвалу в самому центрі міста».

Одеський будинок Магнера: трохи історії та сьогоднішній день

Пам’ятник архітектури було збудовано у 1904 році за проектом архітектора Леоніда Чернігова у стилі модерн. Будувався як прибутковий будинок. Рік побудови, до речі, ще можна розглянути на фасаді.

На фасаді також є меморіальна табличка (встановлена в 2009 році) на честь Еміля Гілельса, який жив тут, і його сестри – скрипальки Єлизавети Гілельс.

Одесский дом Магнера - здесь жил известный пианист

Як повідомляє Архітектурна фотобаза PhotoBuildings, будинок входить до складу комплексу «Приморський бульвар».

Триповерховий будинок Бориса Магнера – житловий. Гарно виглядає, якщо, звичайно, не підходити близько і не вдивлятися деталі. Він весь у тріщинах і сколах… Як усе це виглядає дивіться на наших фото.

Можна, правда, ще розглянути колись чудову ліпнину на фасаді, багато фрагментів якої не «дожили» до наших днів…

Дом Магнера в Одессе, переулок Чайковского
Одесский дом Магнера, фасад
Архитектура Одессы, дом Магнера
Исторические здания Одессы: дом Магнера
Одесса, дом Магнера, мурал

Читайте також:

Фото автора

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції