Новини Одеси та Одеської області

Кров’ю і потом: як створювали найдорожчий турецький серіал «Величне століття»

Кров’ю і потом: як створювали найдорожчий турецький серіал «Величне століття»

Ми згадаємо цікаві факти про серіал «Величне століття», його головних героїв і акторів, які їх зіграли.

Хоча серіал «Величне століття» уперше показали у січні 2011 року, на українському телебаченні він з’явився у 2012 році. Турецьку історію про кохання, владу та зраду понад п’ять років транслювали на каналі «1+1». Але зараз можна побачити повтори його серій. Наші телеглядачі, зокрема читачі «Хорошої телепрограми», досі обговорюють відносини Сулеймана Чудового та Хюррем-султан – українки Роксолани.

Як все починалося…

Прекрасне століття

За історичною драмою «Величне століття» спостерігав увесь світ. Адже сценаристи та режисери дуже сумнівалися у своїй витівці. Грошей на зйомки вони не мали, та й сценарій був непростим. Авторам фільму треба було відтворити атмосферу Туреччини XVI століття, що практично неможливо… За сценарієм основні дії відбуваються у відомому стамбульському палаці Топкапи. Але знімальну групу до палацу, звичайно, не допустили – вони могли осквернити святиню. Тоді творці фільму вирішили піти на авантюру. Насилу знайшли спонсорів, які виділили на зйомки близько двох мільйонів доларів. За короткий час вони збудували свій «палац» площею 5000 квадратних метрів неподалік Стамбула. Так почалася подорож знімальної команди у величне століття.

Було і дорого, і багато.

Прекрасне століття

Виділені гроші йшли геть швидко. Щоб знімальний павільйон був схожим на палац Топкапи, всі декорації – балдахіни, килими, подушки та інші предмети – привозили з Індії, Іспанії та арабських країн. Двері та вікна для фільму були викувані вручну, а у місцевих майстрів скуповувалися предмети побуту зі срібла: посуд, скриньки, свічники, люстри. Не скупилися творці проекту ні на розкішні вбрання, ні на прикраси – вони були з натуральними та напівкоштовним каменями. За час зйомок для кожного з головних героїв серіалу треба було пошити приблизно по 200 костюмів. Знімальна група працювала по 16 годин на добу. Іноді люди падали без сил прямо на майданчику. Ось так кров’ю і потом створювався серіал-легенда.

Раніше ми розповідали про знаменитого кінорежисера Стівена Спілберга і його одеського коріння.

Тільки портретна подібність

Прекрасне століття

Відомо, що акторів у серіал підбирали виходячи із зовнішності правителів імперії Османа. Навіть найупередженіші історики тепер кажуть, що у обраних акторів справді дуже близька до історичних прототипів зовнішність.

Так, головна роль султана Сулеймана Пишного дісталася турецькому акторові Халіту Ергенчу. Майбутній «султан» виріс серед музики, захопився джазом, якийсь час навчався на факультеті оперного співу і навіть виступав на Бродвеї. Але коли він повернувся з Америки додому, доля подарувала йому шанс стати султаном. І щоб не прогаяти його, Халіту довелося брати уроки стрільби з лука, їздити верхи, навчитися володіти мечем і весь час тримати тіло у формі. «У ролі Сулеймана я пережив усе: від убивства синів до відчуття смерті. Для мене основним у роботі було відчути все те, що відчував Сулейман», – ділиться враженнями актор. Також йому протягом кількох років не можна було збривати бороду, а коли він це зробив, його дружина радісно вигукнула: “Ну нарешті ти вдома!”. До речі, в особистому житті актора також все чудово. Він одружений із турецькою актрисою і виховує двох синів. Подейкують, що зараз пара чекає на третю дитину – дочку.

Прекрасне століття

На головні ролі історичних осіб творці взяли справді гарних турецьких акторів. Проте на роль Роксолани не можна було брати східну дівчину. Отже, цей персонаж дістався турецько-німецькій актрисі Мер’єм Узерлі. Роль української наложниці принесла їй не лише славу, а й безліч складнощів. Почалося все з того, що акторці довелося в найкоротші терміни вивчити турецьку мову. Мер’єм народилася і жила в Німеччині, а роль отримала випадково, коли у 27 років забрала кастинг. Вона згадує: «Вирішивши спробувати на роль Хюррем, я найбільше переживала за свою турецьку, тому думала, що моїй мрії зіграти цю потрясну жінку не судилося збутися. Готуючись до ролі Хюррем, багато читала про Роксолану, шукала інформацію в інтернеті».

Працювала Мер’єм Узерлі в проекті лише три роки, але через вагітність, сильну депресію та синдром «вигоряння» дівчина пішла геть. Зараз акторка виховує двох дочок, але не перебуває у шлюбі. Вона продовжує зніматися у кіно і навіть випустила свою лінію косметики.

Вигадка та факти «Величного століття»

  • Історики стверджують, що султан Сулейман був жорстоким правителем. У серіалі він показаний добродушною людиною.
  • Коли Сулейман вступив на престол, йому було 26 років, а акторові – 41.
  • Жіночий одяг у серіалі відрізняється від того, що носили в XVI столітті в гаремах – там жінки ходили напівоголеними і в шароварах.
  • Роксолану називають Хюррем тому, що це не ім’я, а прізвисько слов’янських рабинь. До того ж, на османських картах частина Європи називалася «Роксоланія».

Підготувала Анастасія ЄПУР
Джерела: clutch. net. ua, tsn. ua, wikipedia, vokrug. tv


Раніше ми розповідали, що відбувалося за кадром головної новорічної казки «Чародеи».

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції