Субсидии на коммуналку

Кого покарають за комунальні борги

Шукаємо менеджера з продажу реклами

Відповідно до статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», не платити за комуналку можуть громадяни, які більше 30 днів не жили у своїй квартирі чи будинку. Причому така норма діяла задовго до запровадження в Україні воєнного стану.

Ті, хто вирішить скористатися таким правом, можуть розраховувати, що постачальник послуг зробить перерахунок. Тоді оплату мають списати, або ж буде переплата. Для цього необхідно звернутися із заявою до постачальника послуг та надати документ, що підтверджує, про відсутність у своєму будинку. Їм може стати:

Із заявою та довідкою слід звернутися до Центру комунального сервісу, де мають здійснити перерахунок на холодну та гарячу воду та на вивіз сміття.

Водночас законодавство передбачає, що до осіб, які не оплачують послуги ЖКГ у повній мірі, може застосовуватись відповідальність у формі:

  • стягнення пені;
  • припинення надання комунальних послуг;
  • виселення з житла та звернення стягнення на нерухомість відповідно до норм законодавства.

Борги за комуналку: кого не оштрафують

Рахунки за комуналку

У березні 2022 року Кабінет міністрів заборонив нараховувати та стягувати штрафи за несвоєчасну чи неповну оплату комунальних послуг. Тоді в уряді запевнили, що відключати громадян від житлово-комунальних послуг (гаряча та холодна вода, опалення, газ та його постачання, електроенергія) за несплату теж не будуть.

Згодом Верховна Рада заборонила примусово стягувати борги за комунальні послуги з громадян, чиє житло розташоване в районах проведення воєнних дій або тих, хто перебуває або перебував у тимчасовій окупації.

Крім того, уряд заборонив стягувати борги за комунальні послуги з переселенців, що виїхали з тимчасово окупованих територій або територій, де йдуть бої (йдеться про борги, накопичені після початку великої війни).

Ви також можете дізнатися:

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі