Новини Одеси та Одеської області

Коли догляд за немічною людиною зараховується у страховий стаж?

Коли догляд за немічною людиною зараховується у страховий стаж?

Періоди догляду за особами з інвалідністю або за людьми похилого віку, які не здатні до самообслуговування, зараховуються у страховий стаж, але за певних умов. Про це нагадали у Пенсійному фонді України.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», до страхового стажу відносять періоди догляду за:

  • особою з інвалідністю І групи;
  • за дитиною з інвалідністю;
  • людиною, яка досягла пенсійного віку і потребує стороннього догляду.

Періоди такого догляду у страховий стаж зараховують за таких умов:

  • людина працездатна;
  • людина не працювала у такий період;
  • людина отримувала в органах соцзахисту населення допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Саме завдяки отриманню допомоги або компенсації за догляд людина і застрахована – страхувальником є відповідний орган соцзахисту.

Вас також може зацікавити:

Фото з відкритих джерел

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: