Новини Одеси та Одеської області

Якщо Одеса залишиться без водогіну: як місто забезпечить мешканців водою

Якщо Одеса залишиться без водогіну: як місто забезпечить мешканців водою

Головне джерело води в Одесі – із річки Дністер. Перш ніж потрапити до будинків одеситів, воду очищують. Але те, що джерело води одне, у ситуації війни робить Одесу вразливою. Тому у місті створюють альтернативну систему водозабезпечення.

Про це повідомили у прес-службі Одеської міської ради.

Одеса шукає альтернативи воді з Дністра

В даний час виділяються три напрямки роботи:

  • будівництво бюветів;
  • будівництво системи для використання дренажних вод;
  • очищення води за допомогою систем, переданих Одесі містом-побратимом Йокогамою.

В Одесі вже є система бюветних комплексів із питною водою. І вже цього місяця, серпні 2022 року, планується розпочати будівництво ще одного.

Також мер поставив завдання провести аналіз води з водосховищ щодо її подальшого використання після очищення.

«Те, що ми почали робити, це дуже важливо для міста. Найголовніше – сьогодні є технології, які дозволяють це виконати. Наше завдання – дотримуватись тієї дорожньої карти, яку ми виробили», сказав Геннадій Труханов.

У місті побудують три нові бювети

Передбачено будівництво трьох нових бюветних комплексів до 2024 року, а також будівництво нової системи використання дренажних вод.

За словами фахівців, цей комплекс заходів дозволить суттєво підвищити обсяг видачі питної та технічної води для населення на випадок надзвичайних ситуацій.

«Насамперед очищена вода використовуватиметься для технічних потреб. У майбутньому, за словами фахівців, можна дійти рівня очищення коли вода буде питною», сказав Труханов.

Воду можна брати з відкритих водойм

За повідомленням міськради, наразі проводиться аналіз води з місцевих водосховищ, яка для подальшого використання буде очищена за допомогою мобільних систем, отриманих від міста-побратима Йокогама.

«З кожним днем ​​окупанти поводяться дедалі агресивніше, щодня наносяться удари по об’єктах інфраструктури. Отже, ми маємо бути готові до всього, у тому числі – мати можливість альтернативного водопостачання міста. Наше завдання сьогодні – обстежити всі наявні водоймища», сказав мер Одеси Геннадій Труханов.

Збирання води проводиться з відкритого джерела. Очищення відбувається у три етапи: механічне, через вугільні фільтри та ультрафільтрацію.

Після отримання результатів лабораторних досліджень буде зрозуміло, чи придатна вода для споживання чи використовуватиметься у технічних потребах.

очищення води

Всього Йокогама передала Одесі 33 системи.

Свердловини в лікарнях

Окремим пунктом у проекті альтернативного водозабезпечення міста проходять одеські лікарні. Їх хочуть зробити повністю автономними у цьому плані, облаштувавши на території медичних закладів автономні артезіанські свердловини.

Департамент охорони здоров’я вже оголосив конкурс на відбір учасника для виконання робіт із проектування, буріння та влаштування артезіанських свердловин.

Зазначимо, що в області також приділили увагу питанню забезпечення водою медичних закладів. За словами голови Одеської ОВ Максима Марченка, з лікарнями опрацьовують можливість альтернативного забезпечення питною водою з артезіанських свердловин.

Ще новини Одеси на тему:

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: