Новини Одеси та Одеської області

Як посадити гарбуз

Як посадити гарбуз

Завдяки своїм природним властивостям гарбуз дуже популярний в українських городників. Вона багата багатьма вітамінами та мінералами, здатна виростати до величезних розмірів, а в їжу йде все, окрім шкірки, і м’якоть, і насіння. Коли і як правильно висаджувати цей овоч, щоб він дав щедрий урожай і приніс користь здоров’ю?

Як правильно садити насіння гарбуза?

У південних регіонах країни насіння гарбуза краще відразу висаджувати у відкритий ґрунт наприкінці травня, тому що гарбуз у цьому сенсі дуже примхливий і не любить, коли його пересаджують. Однак у північних регіонах гарбуз краще вирощувати розсадним способом. Те саме стосується і мускатних сортів, які у відкритому ґрунті можуть не зійти. Щоб гарбузи виросли великими, а врожай був багатим, потрібно знати деякі правила.

Для розсади беруть тільки свіже насіння, яке перебирає і видаляє все пошкоджене, залишивши тільки найбільше.

Потім насіння замочують в солоній воді. Ті, які спливли, вважаються недоброякісними, їх одразу відбраковують і викидають, зате їхні побратими, що «потопилися», цілком придатні до посадки.

Це насіння прогрівають протягом 2-3 годин при температурі 60 градусів, а потім замочують на 12 годин у звичайній воді, яку змінюють кожні чотири години. Після цих процедур насіння можна висаджувати у горщики чи паперові стаканчики для проростання. Грунт для посадки повинен складатися з тирси та торфу, взятих у рівних пропорціях.

Після посадки насіння необхідно добре полити, а горщики встановити там, де є хороше природне або штучне освітлення. Проростає насіння протягом 20-25 днів. Як тільки саджанці виростуть на 15-20 сантиметрів у висоту і у них сформується парочка темно-зелених листочків, їх можна висаджувати на грядки.

Важливо знати, що пересаджувати саджанці гарбуза краще ввечері, в похмуру або дощову погоду, а поливати теплою водою.

Коли гарбуз висаджують у відкритий ґрунт?

Час висадки насіння гарбуза або готової розсади у відкритий ґрунт визначається залежно від погодних умов регіону. Гарбуз — дуже теплолюбна культура, тому висаджувати її у відкритий ґрунт можна як тільки закінчаться нічні заморозки і встановиться тепла денна погода. При цьому температура ґрунту має бути не менше 14-15 градусів, інакше гарбуз перестане рости. Що стосується денної температури повітря, то для висадки гарбуза на грядки потрібно, щоб він був не нижче 18 градусів тепла.

Як правильно висаджувати гарбуз у відкритий ґрунт?

Грядку для висадки гарбуза потрібно заздалегідь підготувати — перед висадкою розсади її бажано ненадовго накрити поліетиленом, щоб земля прогрілася.

Пересаджувати гарбуз потрібно дуже акуратно, дістаючи паростки з грудкою землі, щоб не пошкодити кореневу систему рослини, інакше воно загине.

Лунку потрібно зробити велику, а на її дно насипати суміш перегною та золи, які полити теплою водою. Потім опустити саджанець у лунку та засипати його городною землею.

Висаджувати гарбуз краще на сонячних ділянках, а не в тіні. Хороший результат також можна отримати, якщо посадити гарбуз там, де раніше росли бобові, а також капуста, картопля, цибуля та часник.

Надалі гарбуз потрібно поливати рясно, але не дуже часто. При цьому слід стежити, щоб вода потрапляла не тільки під корінь рослини, а й на грядку навколо неї.

Як тільки гарбуз дозріє і перестане збільшуватися в розмірах, полив потрібно припинити, щоб м’якота гарбуза змогла виробити цукор.

Яка відстань повинна бути між саджанцями гарбуза?

Якість урожаю залежить зокрема від того, наскільки просторо буде рослинам на городі. Відстань між гарбузами має становити від одного до чотирьох квадратних метрів.

Однак тут є свої тонкощі. Наприклад, у посушливих районах відстань між кущиками має бути більшою, а в районах з регулярними опадами та гарним зволоженням ґрунту гарбуза можна садити на мінімальній відстані. Також потрібно враховувати терміни їхнього дозрівання — для ранніх сортів потрібна менша площа, ніж для пізньостиглих. Чим менша відстань між саджанцями гарбуза, тим дрібнішими будуть її плоди.

На дачній ділянці гарбуз краще висаджувати в шаховому порядку, при цьому потрібно пам’ятати, що:

  • для середньоплетистих сортів гарбуза відстань повинна становити від 75 сантиметрів до 1 метра 40 сантиметрів, такою ж має бути і ширина міжрядь;
  • довгоплетисті сорти потрібно висаджувати на відстані від 1 метра 50 сантиметрів до 2 метрів між саджанцями, а відстань між рядами повинна становити від 1 метра 90 сантиметрів до 2 метри.

Заморозки не завжди шкодять гарбузу

З усіх родичів гарбуза — кабачків, огірків, динь, арзубів — гарбуз найкраще переносить похолодання. І якщо вона встигне сформувати кореневу систему, то зможе

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції