Новини Одеси та Одеської області

Як ходити в лазню правильно: поради початківцям

Як ходити в лазню правильно: поради початківцям

Зима… час, коли так хочеться зігрітися, особливо, коли з опаленням проблеми. Чи є вихід? Звичайно: сходіть у лазню! Але тут виникає дуже багато запитань у тих, для кого ця спекотна розвага в новинку: з чого почати? Що можна робити в лазні, а чого не можна? Відповідаємо на головні запитання про лазню.

Кому можна в лазню, а кому не можна?

І почнемо, мабуть, з головного: окрім очищення та розслаблення, лазня – це ще й чималий стрес для організму, і тому ставитись до цієї процедури потрібно з обережністю. Людям із захворюваннями серця та нервової системи, нестабільним артеріальним тиском, грибковими інфекціями чи іншими запальними процесами на шкірі – краще не ризикувати. А решті – визначити для себе той формат відвідування, який буде дійсно корисним для організму. Головний критерій тут один: ви не повинні відчувати жодного дискомфорту.

У чому відмінність лазні від сауни?

Основна відмінність – у температурі та вологості. У сауні температура в парильні зазвичай варіюється в діапазоні від 90 до 120 градусів – але завдяки невисокій вологості переносити її відносно легко. Сауна підійде тим, хто хоче просто сидіти, відпочивати і розслаблятися, а от якщо хочеться справжньої пари, що палить, березового віника і контрастних процедур, ваш вибір – саме лазня. Тут показник вологості може сягати 30-35%, температура – 75-90 градусів, а відвідування парилки саме собою передбачає підвищену фізичну активність.

Стаття на тему: Баня та сауна: чим відрізняються, чим корисні для здоров’я, кому протипоказані

Яку температуру вибрати?

Не слід заходити в парилку вперше на максимумі температури. Організму буде набагато комфортніше, якщо запропонувати йому щадний режим – тобто підвищувати градус поступово. А взагалі, з якої температури починати і на якій закінчувати питання суто індивідуальне. Але ось порада новачкам: перед відвідуванням лазні прийміть теплий душ, а заходячи в парилку – розташовуйтеся на нижній полиці. Оптимальний режим першого заходу – 60-70 градусів.

Скільки часу проводити в лазні?

Середня тривалість сеансу – 2,5-3 години. За цей час можна без шкоди здоров’ю відвідати парну 5-6 разів по 5-15 хвилин. Перерви між відвідуваннями парилки залежать від вашого стану – повинна піти втома і відновитися пульс.

А ви знаєте, що відомий вислів «Іди ти в лазню!». народилася в Одесі? На початку минулого століття воно відносилося до дуже популярної на той момент водолікарні Ісаковича. Але це було давно, а от куди ходять зараз одесити, які бажають зробити справжній водний ритуал? Читайте у нашій статті!

Навіщо потрібен банний віник?

Банний віник

Тим, хто віддає перевагу бані нiж сауні, можна порадити для повноти відчуттів попаритися з віником – це відмінний масаж, який і кровообіг покращує, і пори відкриває, і в цілому допомагає відчути себе новою людиною. Найчастіше використовують березові та дубові віники, але, щоб перейти на наступний лазневий рівень, можна додати в листяні віники по гілці ялівцю. Є ще варіант для сильних духом: нарвати листя молодої кропиви, ненадовго замочити її в холодній воді, а потім додати у віник незабутній досвід забезпечений.

Що краще пити в лазні?

Під час походу в лазню обов’язково потрібно пити багато рідини. Візьміть із собою термос трав’яного чаю – він допомагає впоратися зі втомою, зневодненням та спрагою після парилки куди краще газованих напоїв, соків, мінералки та тим більше алкоголю (взагалі алкоголь у лазні – це досить небезпечно).

Чи можна після лазні пірнати в ополонку або обливатись холодною водою?

Загалом вважається, що різка зміна температурного режиму благотворно впливає на організм. Однак відразу ж кидатися на всі тяжкі, не підготувавши організм до стресу, все-таки не радимо. Насамперед, треба добре прогрітися і починати контрастні процедури лише після другого заходу до парилки. А поринувши, повертайтеся в парилку, щоб зігрітися.

Що ще потрібно знати про лазню, щоб уникнути помилок новачка?
Починайте паритися за невеликої температури, поступово її збільшуючи.
Не сидіть у парній надто довго, для початку 5-7 хвилин – оптимальний час.
Поїжте за 2-3 години до лазні. Виключіть алкоголь як до, так і під час сеансу.
У парилці намагайтеся лежати, а не сидіти – так переносити процедуру буде легше.
Ну і найголовніше правило: поспіх у лазні недоречний, все потрібно робити розмірено і без метушні.

Що треба робити після лазні?

Не поспішайте одразу відкривати пляшечку холодного пива. Після останнього відвідування парильні дайте собі хвилин 15 охолонути – і тільки після цього приймайте душ. По можливості відразу після душу спокійно полежіть 20-30 хвилин – адже ваш організм відчув стрес, а цього часу буде достатньо, щоб відновитися і увійти в звичний ритм.

Ви також можете дізнатися: Як історична лазня потрапила до одеського кримінального екскурсійного маршруту

Джерело: 34home.com.ua

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції