Новини Одеси та Одеської області

Як економити на продуктах і харчуватися повноцінно

Як економити на продуктах і харчуватися повноцінно

Багато хто вважає, що економити на продуктах — остання справа. Але якщо робити це з розумом, не постраждають ні здоров’я, ні гаманець. «Одеське життя» зібрало рекомендації, які допоможуть пережити тимчасові фінансові труднощі.

Плануємо покупки і пишемо списки

Економити на продуктах допомагають прості правила: закуповуватися на тривалий термін, писати списки і відстежувати знижки.

Якщо ви живете один або в парі, велику закупівлю можна робити раз на місяць, поповнюючи запаси швидкопсувних продуктів кілька разів на тиждень. Для сім’ї з трьох-чотирьох осіб достатньо двох таких закупівель. Заощадити в цьому разі виходить на тому, що ви рідше опиняєтеся в ситуації спокуси і з меншою ймовірністю покладете необов’язкові товари в заповнений візок. До того ж у деяких торгових мережах, купуючи дві або три одиниці одного товару, ви платите менше, ніж за штучну покупку. 

Скрупульозно складений список продуктів дисциплінує і теж страхує від зайвих розтрат. Особливо, якщо ви заздалегідь прорахуєте приблизну вартість товару і візьмете з собою в магазин або на ринок саме необхідну для цього суму. 

Звертайте увагу на знижки та акції, але ставтеся до них розумно: не забувайте перевіряти термін придатності товарів, якість їхнього пакування та склад. 

Стежимо за сезоном і готуємо про запас

Недорогий раціон — не обов’язково бідний або шкідливий. Наприклад, з локальних сезонних овочів і фруктів (капусти, буряка, картоплі, цибулі, моркви, бобових, яблук, винограду) можна скласти різноманітне і дуже корисне меню, включно із салатами, пирогами, рагу та іншим. 

Якщо навіть порівняно недорога риба — оселедець або скумбрія — не вписується в бюджет, можна тимчасово замінити її рибними субпродуктами. З голів, хвостів і хребтів вийде як мінімум навариста юшка.

У режимі економії також буде розумно «переробляти» м’ясо: на котлети, фрикадельки для супу, тефтелі, фарш для випічки. Частину з них можна заморозити. Також на заморозку можна пустити овочі, які незабаром подорожчають. Зараз це болгарський перець і помідори. 

Кисломолочні продукти — це важливий компонент нашого традиційного раціону. Але обираючи дешевий сир, масло чи кисломолочний сир, можна натрапити на так звані сирні або молоковмісні продукти. Секрет їхньої ціни в тому, що частина молочних жирів у них замінена немолочними, тобто рослинними. Щоб зберегти якісні кисломолочні продукти на своєму столі, але водночас заощадити, можна купувати великі упаковки (у перерахунку на грами вони обходяться дешевше, ніж стандартні) і частину переробляти. Наприклад, із молока приготувати молочний суп або кашу, із сиру — сирники або запіканку.

Як на економії не заробити синдром бідності та почуття провини?

Лейла ГАСАНОВА

психолог Лейла ГАСАНОВА

Лейла ГАСАНОВА, психолог Одеського обласного медичного Центру психічного здоров’я, поділилася корисними порадами та рекомендаціями щодо того, як економити і не нашкодити собі.

Режим розумної економії корисний не тільки для сімейного бюджету, а й для психіки людини. Ви поставили собі за мету пережити важкі часи або накопичити на щось і домоглися її — це свідчить про силу волі, вміння планувати, справлятися зі складними завданнями. Але для багатьох людей режим економії може стати справжнім випробуванням. Наприклад, ви відчуваєте почуття провини за те, що дозволили собі «зайве» — поклали в магазинний кошик те, чого не було в списку покупок. Або картаєте себе за те, що витратилися з друзями в кафе, бо було соромно зізнаватися, що ви економите. Але найгірше — перейти межу між вимушеною, але розумною економією та нездоровим станом, коли людина купує зіпсовані продукти, не купує потрібні їй ліки та навіть не намагається поліпшити своє матеріальне становище. У всіх цих випадках потрібна допомога психолога, яка, до речі, може бути безкоштовною.

Щоб пережити час вимушеної економії без втрат для своєї психіки, я рекомендую, по-перше, не полишати спроб підвищити свій дохід: шукати роботу в разі її втрати або додатковий заробіток, якщо зарплати бракує; не можете влаштуватися за фахом — спробуйте монетизувати свої хобі чи талант. По-друге, плануючи свій бюджет, потрібно обов’язково закладати в нього приємні витрати: на кіно, похід у кафе чи нову книжку. Такі покупки не мають бути нагородою за щось, це ваш зв’язок із тим життям, яке у вас було до цього періоду, і до якого ви прагнете. І, по-третє, у важкі часи, коли фінанси не дають змоги реалізувати себе в соціумі, концентруйтеся на своїх цінностях: більше читайте, вивчайте щось нове, спілкуйтеся з родиною».

Як заощадити за допомогою телефону: список мобільних застосунків зі знижками та акціями

Українцям до економії не звикати, особливо з початку повномасштабної війни. Багато хто намагається мінімізувати свої витрати, скрупульозно плануючи бюджет, зокрема за допомогою електронних сервісів. Серед найдоступніших і найпопулярніших — мобільні застосунки, які дають змогу стежити за акціями та знижками, а також порівнювати ціни на товари та послуги. «Одесская жизнь» склала список таких додатків для вашої зручності. 

«Сільпо», «АТБ», «Аврора», EVA

Застосунки відомих торгових мереж допоможуть перевірити наявність товару в магазині, стежити за знижками та акціями, а також отримувати бонуси, які можна використовувати під час покупок. 

GoToShop.ua

Спеціальний мобільний застосунок з акціями, знижками та каталогами продуктових супермаркетів, магазинів електроніки та побутової техніки, будматеріалів, одягу та взуття в Одесі.

«єЗнижка»

Чат у «Телеграм», який допомагає економити на щоденних витратах під час війни, відстежуючи знижки та акції.

«Love Sales — знижки та акції»

У застосунку можна ознайомитися з акціями та знижками в супермаркетах, аптеках, магазинах косметики, будівельних матеріалів та зв’язку по всій Україні. 

«Blix Ukraine — знижки та акції»

Додаток сповіщає про знижки, акції та розпродажі в супермаркетах. Тут також є карта укриттів, новини, інформація про те, яку допомогу можна отримати за кордоном, та інше.

Pokupon&SuperDeal

В одній програмі зібрані знижки та акції на туристичні послуги та дозвілля, їжу, одяг, дитячі товари, заняття спортом і навчання. Також тут зібрана інформація про картки лояльності магазинів.

«Fishka: акції та пальне»

Програма лояльності відомих в Україні торгових мереж і підприємств, серед яких: АЗК «OKKO», «АЛЛО», lifecell, аптека «Доброго дня», EasyPay, банки, магазини електроніки та інше. 

«AutoClub 365 — знижки на АЗС»

Окрім знижок на пальне та послуги для автомобілістів, у застосунку також можна скористатися онлайн-допомогою юриста та послугою SOS на випадок непередбачуваних обставин.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції