Новини Одеси та Одеської області

Ідентифікація пенсіонерів: як не втратити пенсію?

Ідентифікація пенсіонерів: як не втратити пенсію?

Про те, коли і кому потрібно проходити ідентифікацію, ми вже писали. Але до редакції продовжують надходити листи із запитаннями. Ось один із них.

— З 1 вересня почалася ідентифікація пенсіонерів переселенців в «Ощадбанку» для того, щоб продовжувати отримувати пенсію. Роз’ясніть, будь ласка, як це зробити реально, куди з’явитися і в який підрозділ «Ощадбанку». Чомусь на «гарячих лініях» «Ощадбанку» та Пенсійного фонду нічого пояснити не можуть, — пише О.А. Алексєєва в листі на електронну пошту редакції.

Кому потрібно проходити ідентифікацію в «Ощадбанку»

Пенсіонери, які отримали статус переселенців до 24 лютого 2022 року, мають пройти ідентифікацію до 31 грудня 2023 року. Це обумовлено постановою Кабінету Міністрів «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 та від 5 листопада 2014 р. № 637» №837 від 8 серпня 2023 року. 

Щоб не втратити в майбутньому пенсійні виплати, такі люди мають до кінця року звернутися до будь-якого відділення «Ощадбанку». При собі необхідно мати:

  • паспорт; 
  • ідентифікаційний код;
  • банківську картку, на яку нараховується пенсія. 

Кому не потрібно проходити ідентифікацію

При цьому йдеться виключно про тих пенсіонерів-переселенців, хто отримує пенсію або інші соціальні виплати через «Ощадбанк» (крім виплати на проживання). Наприклад, ідентифікацію не потрібно проходити особам з інвалідністю I групи та особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) потребують постійного стороннього догляду та отримують пенсію через «Укрпошту». 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Ідентифікацію не потрібно проходити пенсіонерам, які стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) після 24 лютого 2022 року.

Як пройти ідентифікацію онлайн

Також ідентифікацію можна пройти дистанційно, через особистий кабінет на порталі електронних послуг Пенсійного фонду. Зробити це можна буде тільки за допомогою сервісу «Дія.Підпис», тобто знадобиться так званий електронний ключ. Як його отримати, ми писали в рубриці «Комп’ютерний урок» у матеріалі «Як перевести пенсію з пошти на картку онлайн?» (номер 36 за 5 вересня 2023 року). 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: