Новини Одеси та Одеської області

Як українські козаки Одесу будували?

Як українські козаки Одесу будували?

До Дня українського козацтва, який ми святкуємо 14 жовтня, «Одеське життя» розповідає про забутий факт історії козацтва.

Про те, що українські козаки під керівництвом отаманів Антона Головатого та Захарія Чепеги брали участь у взятті турецьких фортець на території нинішньої Одеської області, зокрема Хаджибея та Ізмаїла, багато хто знає. Набагато менш відомий факт — участь козаків безпосередньо у будівництві Одеси.

Після того, як Хаджибей був узятий, багато козаків не знали, чим себе зайняти. Осавул Федір Черненко скаржився віце-адміралу Йосипу де Рібасу, що «козаки хитаються пусто», а дехто від неробства навіть наймається на службу до вчорашніх супротивників — турків. Тоді де Рібас домігся дозволу використовувати козаків «при проведенні водяних робіт у новопризначеній при Хаджибеї гавані».

Читайте також: Козаки на Одещині: де гуляв козак Голота?

Керівником проекту де Рібас призначив осавула Черненка. До кінця серпня 1794 року під його початком зібралося 434 «особи козачого звання». З них було створено окрему команду, яка брала найактивнішу участь у будівництві міста.

Для козаків-будівельників спеціально спроектували квартали на Пересипу і вони дуже непогано облаштувались у місті: вже за кілька років багато хто з них «завів в Одесі господарство та домобудівництво». А сам Федір Черненко заснував хутір у районі села Дальник. Пізніше цю місцевість ще довго називали урочищем Черненка.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: