Новини Одеси та Одеської області

Готуємось до зими: як правильно зберігати картоплю у квартирі

Готуємось до зими: як правильно зберігати картоплю у квартирі

Якою виявиться для українців майбутня зима? Напевно, цього зараз ніхто не знає, але в будь-якому випадку якийсь «стратегічний запас» нам все ж таки не завадить. Наприклад, не зайве запастися на зиму парою-трійкою мішків картоплі. Але як зберігати цей овоч правильно, щоб він не позеленів і не перемерз?

Звичайно, найкраще місце для зберігання картоплі – це льох. Але як бути мешканцям міських квартир?

На балконі та в холодильнику: зберігаємо картоплю правильно

Насамперед необхідно вибрати правильне місце для зберігання картоплі. Воно має бути сухим, темним та холодним.

Оптимальна температура для зберігання картоплі – від 5 до 7 градусів. У таких умовах овоч не зможе перемерзнути або позеленіти, а отже, залишиться не тільки смачним, але й не міститиме небезпечної для організму людини отрути, що може з’явитися через неправильне зберігання.

Тому до кінця осені можна тримати продукт на балконі. Але поки температура не опуститься нижче -5 градусів, щоб не заморозити картоплю.

Крім балкона, найкращі місця для продовольчого запасу у квартирі – ніша в коридорі, комора, прохолодні та затемнені місця під підвіконням.

Якусь частину картоплі можна покласти і у холодильник. Але тут важливо не створювати йому компанію з інших продуктів. Поруч може зберігатися тільки буряк, оскільки має властивість вбирати в себе зайву вологу. Картоплю слід промити, просушити паперовими рушниками, а потім просто перекласти в ящики для фруктів та овочів.

Не варто тримати картоплю в поліетиленових пакетах – овоч треба перекласти в плетені мішки або дерев’яні ящики – так він не заборонятиме.

А щоб картопля не позеленіла, треба стежити, щоб на продукт не потрапляло сонячне проміння.

Крім того, слід пам’ятати, що картопля зберігається неоднаково в залежності від сорту. Сорти, що швидко псуються, за всього бажання не пролежать довше двох місяців. Тому такої картоплі краще не купувати для зимового зберігання. Перш ніж планувати тривале зберігання картоплі у квартирі, поцікавтеся у продавця особливостями сорту.

Навіщо сортувати картоплю?

Навіть в ідеальних умовах картопляні бульби потрібно обов’язково перекладати та перебирати – тоді вони зберігаються довше.

Незалежно від того, скільки часу ви хочете зберігати картоплю – місяць чи всю зиму – відберіть бульби. Укладайте в ящики або мішки тільки здорові картоплини. Прослідкуйте, щоб на них не було надрізів та битих місць. Картоплю з пошкодженнями покладіть в окреме місце та використовуйте насамперед.

Хоча б раз на місяць, а краще за кожні два тижні робіть ревізію свого продовольства. Це дасть можливість прибрати картоплини, які починають псуватися, та відокремити їх від здорових бульб.

Бульби картоплі, як і будь-який живий матеріал, мають властивість заражати один одного. Це породжує гнилизну, порослі пеніциліну (цвіль), дрібних мошок і неприємний запах.

Гнилі та пошкоджені бульби обрізати не варто – їх потрібно безжально викидати.

А в правильно вибраних місцях і при дотриманні всіх умов зберігання ви довго будете радувати сім’ю та гостей смачними блюдами з картоплею.

Вас також може зацікавити:

Джерела: vikna.tv та smak.ua. фото з сайту Їмо вдома

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції