Новини Одеси та Одеської області

Чи можна засинати і прокидатися «в обнімку» зі смартфоном?

Чи можна засинати і прокидатися «в обнімку» зі смартфоном?

Мобільний зв’язок настільки міцно увійшов у наше життя, що більшість із нас уже не уявляють собі життя без улюбленого смартфона. Ми навіть готові засинати і прокидатися в буквальному значенні в обнімку з гаджетом. І не багато хто замислюється: а як це може згодом позначитися на нашому здоров’ї? Тим часом експерти попереджають: класти мобільні телефони поруч із собою під час сну небезпечно.

Телефон поруч із ліжком: чому це небезпечно

Фахівці зазначають: незважаючи на те, що сучасні смартфони проходять перевірку безпеки, оптимальна відстань між гаджетом і головою сплячого не повинна бути менше одного метра.

У зв’язку з цим ні спати в обійми з гаджетом, ні класти його під подушку або на ліжко поруч із собою не слід. Заведіть бездротові навушники, щоб не тримати пристрій біля голови. Адже якщо базова стільникова станція знаходиться далеко і слабкий зв’язок, то телефон витрачає велику кількість енергії, щоб зв’язатися з цією станцією, і від нього буде підвищене випромінювання.

І насамперед рекомендація з приводу смартфонів стосується людей, які мають встановлені кардіостимулятори, оскільки гаджети створюють електромагнітні перешкоди.

Чи можна «зависати» в телефоні перед сном?

Більше того, багато експертів упевнені: довго дивитися в екран перед сном, вже лежачи в ліжку, теж не можна. Чому?

По-перше, це шкідливо для зору (переведення телефону в режим читання або нічний режим дещо знижує навантаження на очі, але не усуває її зовсім).

По-друге, це може викликати порушення сну як з психологічної точки зору (нервова система хвилюється від прочитаних новин, мозок намагається обробити всю інформацію, яку користувач проскролив у стрічці), так і з фізіологічної (свічення екрану, за деякими даними, впливає на вироблення мелатоніну, гормону сну, і чим далі, тим більше).

Тож найоптимальніший варіант – залишати осторонь мобільний телефон за годину до сну, поставивши будильник на завтра.

Сон зі смартфоном

Також не рекомендується залишати девайс на зарядці всю ніч: це може негативно вплинути на термін служби акумулятора в довгостроковій перспективі та може призвести до перегріву, якщо зарядний пристрій або сам телефон несправні.

Чи можна заряджати телефон у спальні?

Результати останнього дослідження британських учених вказують на те, що заряджання мобільних телефонів у заряджання спальні впливає на секрецію мелатоніну, що згодом може призвести до порушення обміну речовин і навіть здатне спричинити ожиріння, діабет та інші серйозні захворювання.

Дослідження показали, що режим очікування значення електромагнітного випромінювання мобільного телефону становить 2,3 мГс, а після включення воно збільшується до 3,4 мГс. Крім того, значення електромагнітного випромінювання мобільного телефону на відстані 5 см, 10 см та 15 см від смартфона становлять 1, 0,5 та 0,3 мГс відповідно. Тому вчені рекомендують відключати мобільний телефон під час сну.

Вам також можуть зацікавити такі матеріали:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції