Новини Одеси та Одеської області

Чому не можна бажати «приємного апетиту» – відповідь вас здивує

Чому не можна бажати «приємного апетиту» – відповідь вас здивує

«Доброго ранку», «на добраніч», «приємного апетиту» – як часто ми вимовляємо ці та подібні фрази «на автоматі», навіть не замислюючись. А замислитися варто було б, вважають експерти з етикету та езотерики.

Так, люди, які вважають себе вихованими, намагаються бажати спокійної ночі, доброго ранку, здоров’я під час вітання і вимовляти інші подібні фрази. Однак останнім часом з’являється все більше думок щодо недоречності у цьому списку фрази «приємного апетиту».

Фахівці з етикету: «приємного апетиту» не несе смислового навантаження

Знавці етикету впевнені: у побажанні приємного апетиту ввічливості не більше, ніж у словах «Будьте здорові», коли хтось чхнув. І ще це – демонстрація поганого виховання: адже пристойна людина делікатно не помітить, що хтось чхнув.

А «приємного апетиту»? По суті, апетит – це почуття голоду, бажання насититися. Здавалося б, як це почуття може бути добрим чи поганим?

За словами деяких істориків, у дореволюційні часи люди читали перед їжею молитву дякуючи богу за їжу на столі і благословляли це священне дійство. Але з настанням радянської влади все змінилося.

Як розповіла міжнародна експертка з етикету Альбіна Хоглова, із забороною в СРСР молитися перед їжею новомодне «приємного апетиту» (калька з французької «bon appetit») просто прийшло на зміну молитві та, по суті, не несе жодного смислового навантаження.

Дівчина їсть

Правила етикету стверджують, що таке побажання може мати місце, але лише з вуст того, хто приготував чи подав страву: наприклад, господині вдома, шеф-кухаря чи офіціанта у ресторані. Якщо ж ви просто поділяєте трапезу з кимось або помітили, як людина споживає їжу на самоті, побажання «приємного апетиту» може сприйматися як порушення особистих меж.

Побажання «приємного апетиту»: езотерики не схвалюють

Досвідчені езотерики теж не схвалюють такі побажання, щоб не викликати зворотного ефекту. На їхню думку, бажаючи людині «приємного апетиту», ви ризикуєте накликати на неї проблеми із травленням, а то й зовсім відбити весь апетит.

Особливо шкодять такі фрази, коли вони висловлені нещиро – тоді це не лише ознака поганого тону, а й передачі людині поганої енергетики.

То як найкраще побажати людині приємного апетиту?

Експерти з етикету пропонують замінити заїжджене та недоречне «приємного апетиту» на тактовні аналоги «будь ласка» та «насолоджуйтесь». Ці фрази делікатно просигналізують людині про початок трапези, але не порушать його особисті межі.

Вас також може зацікавити:

Фото wday.ru

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції