220 років тому в Одесі з’явилася перша пожежна частина: вона працює досі (фото)

220 років тому в Одесі з’явилася перша пожежна частина: вона працює досі (фото)

Найстаріша пожежна частина Одеси, що на вулиці Буніна, 41, відзначила ювілей – 220 років від дня заснування. Рятувальники розповіли, як минав час та змінювалися технології пожежної служби.

Як розповів начальник першої пожежно-рятувальної частини 6-го загону Головного управління ДСНС в Одеській області Віталій Грицак, першу пожежну команду було сформовано у 1802 році, за вказівкою тодішнього градоначальника Одеси Павла Пустошкіна. З бюджету Одеси було закуплено один водовоз та три коні. Після цього пожежна команда була готова ліквідувати різні пожежі в Одесі.

Перша пожежна частина на Буніна 1

І зараз у пожежній частині стоїть оглядова вежа, встановлена ​​ще 220 років тому. На ній працював постовий, який спостерігав за ситуацією у різних частинах міста. Якщо він щось бачив, то дзвонив у дзвін, щоб повідомити про те, що сталося. Пізніше з появою радіозв’язку посаду постового скасували.

Як розповіли рятувальники, згодом технології змінювалися та покращувалися, і на сьогоднішній день підрозділ повністю забезпечений найсучаснішим технічним обладнанням та автомобілями.

У пожежній частині на сьогоднішній день працюють 53 особи. Щодня на чергування заступають 12 рятувальників і два пожежні автомобілі. Нещодавно частина отримала автомобіль Iveco 2022 випуску, що відповідає всім пожежним міжнародним нормам. Ми можемо ліквідувати будь-яку надзвичайну ситуацію на рівні європейських країн.

– розповів Віталій Грицак.

Перша пожежна частина на Буніна

Рятувальник поділився, що перша рятувальна частина знаходиться у зоні, де знаходяться найскладніші об’єкти для гасіння пожежі – такі як порт, пляж Ланжерон, а найскладнішою спорудою для ліквідації надзвичайної події вважається Оперний театр.

Деякі пожежні частини до її ювілею отримали державні нагороди і отримали нові звання.

Раніше “Одеське Життя” розповідало, як доводилося працювати першим пожежникам в Одесі: З історії Одеси у вогні – як палало молоде місто і як з цим боролися.

Читайте також: Одеські історії – як у ХІХ столітті гасили пожежі в Одесі.

Джерело та фото: УСІ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції