У березні 2014 року МВС приголомшило всю Україну довгоочікуваною новиною — контрабандне паливо Сергія Курченка в розмірі майже 97 тис. т і мінімальною вартістю у $70 млн заарештували в рамках кримінального провадження. Після чотирьох років головний фігурант справи і особистий «гаманець» екс-президента Віктора Януковича Сергій Курченко не тільки не засуджений, але навіть не отримав офіційний статус обвинуваченого в контрабанді нафтопродуктів. Тим часом, заарештовані нафтопродукти зникли.
Після піднятого в ЗМІ галасу Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом привласнення 341 млн грн у результаті продажу арештованого палива Курченка. Однак варто зазначити, що дані ці старі, і дуже приблизні.
Зокрема, частина грошей, майже 400 млн грн згоріли» у банку «Фортуна-Банк» Сергія Тищенка (банк визнали неплатоспроможним), куди їх поклало державне підприємство «Укртранснафтопродукт» після реалізації через компанію Тищенка «Укройлпродукт».
Ще кілька сот мільйонів гривень «Укртранснафтопродукт» віддала в борг «Укройлпродукт». Чи забрало державне підприємство гроші — невідомо. «Укртранснафтопродукт» і чиновники Мінпаливенерго зберігають із цього приводу мовчання. Таким чином, станом на сьогодні, держава ні копійки не отримала від продажу колосальної партії нафтопродуктів. Повідомляли, що з ліквідованого банку «Фортуна-Банк» до бюджету країни має надійти 100 млн грн від проданого палива Курченка. З тих пір влада так і не відзвітувала про зарахування цих коштів до державної скарбниці. Швидше за все, і вони не дійдуть до бюджету України.
Крім цього, інше паливо, яке не встигли реалізувати через схеми, з Одеського НПЗ почали банально красти.
Напередодні виборів тема палива Курченка так чи інакше вийде на поверхню. І незрозуміло, хто відповідатиме за те, що палива майже на 2 млрд грн (за нинішнім курсом) вкрали у держави, а також — чому за чотири роки ніхто за це не поніс відповідальності. Хоча всі фігуранти злочину відомі, і поки що перебувають в Україні.
Джерело: Gazeta.ua