Як повідомили напередодні у прес-службі громадської організації «Деколонізація. Україна», це було зроблено наприкінці грудня 2024 року.
Нагадаємо, раніше у департаменті культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міськради у відповідь на запит громадських активістів заявили, що оскільки цей пам’ятник не знаходиться на балансі міста, вирішувати питання про його демонтаж відповідно до закону про декомунізацію має керівництво монастиря. І тому департамент звернувся із листом до настоятельки монастиря Серафими Шевчик.
Атомний підводний човен російського флоту «Курськ» затонув у Баренцевому морі 12 серпня 2000 року. Тоді загинули 118 членів екіпажу, серед них двоє вихідців із Одеської області.
Влада РФ довгий час замовчувала ситуацію з «Курськом» і не поспішала рятувати моряків. Пізніше диктатор Путін, який на момент катастрофи відпочивав у Сочі, відповідаючи на запитання американського журналіста, що ж насправді сталося з підводним човном, з усмішкою відповів: «Вона потонула».
Пам’ятну плиту в одеському монастирі встановили у 2005 році з ініціативи Асоціації моряків-підводників імені Марінеско.
Читайте також: