Під час пандемії коронавірусу люди стали працювати й навчатися, не виходячи з дому. Але шум від сусідів багатьом не дає зосередитися. Можна, звичайно ж, увімкнути музику в навушниках, але це не розв’язує проблему.
Давайте подивимося, які є рішення для шумоізоляції в квартирі.
Як зробити шумоізоляцію від сусідів збоку?
У монолітних та панельних будинках сусідів збоку чути найкраще. Мешканці новобудов скаржаться на тонкі стіни. Виразно чути кашель, дитячий сміх і гавкіт собак — наче живете з сусідами в одній спільній квартирі. У таких будинках вкрай необхідна додаткова звукоізоляція.
Для ізоляції стін використовують каркасні та безкаркасні системи. Різниця тільки в технології монтажу та ціні – звукоізоляція без каркаса, як правило, дорожча, але швидка й проста у встановленні.
- Безкаркасні конструкції. Ще їх називають сендвіч-панелі. Це готові звукоізолюючі плити, які кріпляться до стіни за допомогою перфоратора або шуруповерта. Товщина панелі від 50 до 130 мм. Після монтажу на стіну можна облицьовувати гіпоскартоном
- Каркасні конструкції. Спершу до стіни прикручують металевий каркас, а потім заповнюють звукопоглинаючими плитами. Матеріал для звукоізоляції можна вибрати на свій смак і гаманець: мінеральну вату, плити зі склополотна або поролон. Зверху обшивають спеціальними триплексами з гіпсоволокна або звичайним гіпсокартоном. Товщина такої звукоізоляції буде від 90 до 200 мм
Що зробити для шумоізоляції від сусідів зверху?
Шум від сусідів поверхом вище — здебільшого буває ударним або вібраційним. Чути, як люди ходять, кидають предмети, скриплять старою підлогою й грюкають дверима. Від такого шуму допомагають лише комплексні рішення: звукоізоляція стелі та стін у квартирі.
Річ у тім, що ударний шум передається через перекриття та залізобетонні конструкції. Ви можете звукоізолювати стелю, але шум все одно й далі потраплятиме до вас у квартиру через стіни. Краще назбирати грошей і зробити повну шумоізоляцію.
Для звукоізоляції стелі найчастіше використовують каркасні технології. Обшивають листами гіпсокартону та заповнюють простір усередині мінеральної ватою. Висота стель у квартирі зменшується на 10-15 сантиметрів. Якщо для вас це критично, то можна наклеїти на стелю звукоізоляційні плити, їх товщина близько 5 сантиметрів.
Стаття на тему: Домашний интерьер. Оригинальная отделка стен
Як зробити шумоізоляцію стін своїми руками?
Якщо у вас бракує грошей, то спробуйте трохи змінити інтер’єр у квартирі. Раніше на стіни вішали килими, але зараз мода на них минула, тож вирішувати вам.
Ви можете присунути до «проблемної» стіни шафу, вона поглинатиме сусідський шум. Полиці з книгами та стелажі на всю стіну також захистять ваш спокій. Взагалі, будь-які високі та масивні меблі в квартирі знижують гучність сторонніх звуків.
У старих квартирах розетки на стінах зазвичай наскрізні. Розмови сусідів «транслюються» до вашої кімнати саме звідти. Ви можете перенести розетку вбік на 15-20 сантиметрів, а старий отвір замазати. Звуки від сусідів стануть трохи тихішими.
Читайте також: Жаловаться будем? Что делать с шумными соседями
Фото: Unsplash, Acoustic Group, Rockwool