Новини Одеси та Одеської області

Чи можна уникнути штрафу за нерозмитнену євробляху?

Чи можна уникнути штрафу за нерозмитнену євробляху?

Що робити, якщо немає грошей для розмитнення авто на єврономерах? Чи можна здати «євробляху» на запчастини, щоб митниця не оштрафувала? Які є законні способи, щоб не зазнати штрафу?

Давайте розберемося, чи можна уникнути штрафу за авто на єврономерах.

Що буде, якщо здати «євробляху» на авторозбірку?

У соціальних мережах активно обговорюють цей варіант. Деякі люди пишуть, що простіше за все здати «євробляху» на запчастини, бо митниця не зможе виписати штраф. А якщо й випише, його можна легко оскаржити в суді. Але це не зовсім так.

У Митному кодексі така ситуація чітко прописана . За перевищення строків тимчасового ввезення авто на єврономерах більш ніж на 30 діб, а також за втрату автомобіля або його розкомплектування — штраф 170 тисяч гривень або конфіскація. Автомобіль можна ремонтувати та навіть повністю розібрати. Проте, як бачимо, це не звільнить від відповідальності перед митницею.

Що буде, якщо здати авто на єврономерах у розбирання?

А якщо авто на єврономерах викрадуть? Теж буде штраф?

У Митному кодексі нічого про викрадення не сказано. Йдеться лише про втрату автомобіля та приведення його до повної непридатності.

Згідно із законом, автомобіль з іноземною реєстрацією потрібно вивезти за межі України, коли закінчиться встановлений термін, або розмитнити. Але існує ще два митні режими , в які можна перевести авто не єврономерах:

  • режим знищення або руйнування
  • режим відмови на користь держави

Якщо «євробляха» буде знищена в аварії або через непереборну силу прийде в непридатність, то термін тимчасового перебування зупиняється. Проте власник повинен надати достатні докази втрати або непридатності автомобіля . У такій ситуації митниця дозволяє змінити режим із транзитного або тимчасового на митний режим знищення . Це означає, що власника мають звільнити від митних платежів.

На якій підставі поліція може зупинити «євробляху»?

Що означає відмовитися від авто на користь держави?

Це спеціальний режим на митниці. Власник «євробляхи» може відмовитися від автомобіля на користь держави. Тим самим його звільнять від митних платежів та від можливих штрафів за перевищення термінів.

Щоб передати автомобіль державі, без будь-яких умов на свою користь, потрібно написати заяву до митного органу . Протягом трьох днів митники мають ухвалити рішення. Якщо вони дадуть дозвіл, автомобіль переміщують на митний склад.

Варто зазначити, що українці вже віддають свої «євробляхи» на користь держави . Це відбувається тому, що вони не можуть або не хочуть займатися розмитненням. Здебільшого ці автомобілі йдуть у військові частини.


Читайте також: Какие штрафы за нерастаможенную евробляху?

Фото: Хвиля, AUTO.RIA

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції