Новини Одеси та Одеської області

Воєнний стан в Одесі, день 109-й: історичний парк манить красою (фото)

Воєнний стан в Одесі, день 109-й: історичний парк манить красою (фото)

Сто дев’ятий день війни… Ми в історичному парку ім. Т.Г.Шевченка — центральному, який особливо вабить красою в ці червневі дні, здавалося б, абсолютно мирному. Втім, насправді у ньому військовий стан, як і у всьому нашому місті.

Здається, все як завжди: вихідний день, працюючі (далеко не всі) маленькі кафешки, люди на лавках. Ось лише у червні в парку ім. Т.Г.Шевченка людей буває набагато більше, вільної лави не знайти. Нині все інакше. І лавок вільних багато, і людей помітно менше.

Ми проходимо тихими алеями старого парку — і війна одразу нагадує про себе: тут заборонено фотографувати, тут — огороджувальні стрічки. Народ, який живе поряд і часто буває у парку, все це вже знає. Іншим доводиться пояснювати.

Мами з колясками, велосипедисти та багато дітей. А ще — доведена до досконалості чистота та краса квіткових кущів, яка цього року, як ми вже неодноразово звертали увагу в репортажах «Одеського життя», якась особлива. Вкотре замислююся: це й справді квіти якісь «незвичайні» чи до війни око не дуже помічало?

Дві подруги йдуть у парк із бадмінтонними ракетками. Самі над собою жартують: якби не війна, то й не згадали, що вони десь припадають пилом у коморі, зараз ось вирішили «надолужити втрачене».

парк Шевченко червень

Жінка на лаві тихо зізнається:

— У парк приходжу частіше, ніж раніше… Знаєте, чомусь стало дуже боляче спостерігати за дітьми. Таке відчуття, ніби, винна перед ними в чомусь.

Тим часом діти вимагають від батьків морозиво, можливість покататися і навіть намагаються «порушувати порядок»: їх дуже залучають обгороджені заборонені зони. А ще іноді ставлять питання:

– Мамо, а чому не можна на морі?!

Мами терпляче пояснюють: «Не можна цього року на морі, ми вже домовилися». Пояснюючи це, мами тихенько зітхають: інформація про відпочиваючого, що підірвався на міні, вже всім відома.

Так, у парку б’є фонтан. Море, звісно, не замінить, але відчуття свіжості привносить.

Кіт мирно розташувався біля ніг перехожих, демонструючи незвичайну довіру: ще одна «картинка» з мирного життя.

Читайте також:

Воєнний стан в Одесі, день 106: нові ціни Нового базару

Воєнний стан в Одесі, день 93-й: у старому сквері з новими левами

Фото Марії Котової


Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту з NDF. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: